Ranking użytkowników kreatorów stron www.
Jak stworzyć stronę internetową? Jaki kreator wybrać?

Kreator stron www WebWave – wygląd inspirowany Photoshopem

Kreator stron www WebWave – wygląd inspirowany Photoshopem

Każda osoba związana z grafiką komputerową czy tworzeniem stron www zna program Photoshop. To przecież najpopularniejsza aplikacja do obróbki grafiki na świecie. Dlaczego artykuł o nowym wyglądzie WebWave – kreatorze stron www bez kodowania – rozpoczęliśmy od informacji o Photoshopie? Nowy interfejs WebWave inspirowany był właśnie Photoshopem i to widać na pierwszy rzut oka. Co więcej, jego funkcjonalność jest równie intuicyjna!

Nowy wygląd kreatora stron www jest w fazie otwartych beta-testów, dlatego każdy z Was może go sprawdzić i swoje ewentualne uwagi przekazać twórcom. Aby uruchomić nowy wygląd kreatora wystarczy przejść do edycji swojej strony, po czym na górnym pasku wybrać Ustawienia -> Przełącz na interfejs beta.

 

 

Czy nowy interfejs kreatora stron www WebWave jest lepszy?

Prawdę mówiąc odpowiedź „tak” mogłaby zakończyć ten wpis. Nie chcemy jednak rzucać pustych stwierdzeń, dlatego poniżej wyjaśniamy dlaczego naszym zdaniem nowy wygląd kreatora WebWave jest znacznie lepszy od swojej starszej wersji.

Po pierwsze – wygląd

Umówmy się, poprzednia wersja kreatora w jasno-szarych barwach wyglądała dobrze… ale pięć lat temu (zobaczcie naszą recenzję kreatora stron www WebWave tutaj). W 2017 roku interfejs ten był przestarzały i mógł odrzucać wrażliwców, którzy lubią pracować na ładnych programach. Teraz, bez zbędnej przesady, wszystko prezentuje się bardzo dobrze. Ciemne barwy kreatora pozwalają na dłuższą pracę bez ‘oczopląsu’, a zielone przyciski i czcionki nie kłują w oczy tak jak w poprzedniej wersji (wydaje się, że kolor został minimalnie stonowany – dobre posunięcie WebWave!). Wszystko jest teraz czytelniejsze, bardziej przejrzyste i po prostu lepsze. Nie trzeba już się wstydzić pokazując znajomym ‘jak tworzymy strony internetowe’. Jest duże prawdopodobieństwo, że pomyślą, że to Photoshop.

Po drugie – funkcjonalność

W nowej wersji kreatora poza poprawkami typowo kosmetycznymi jak zmiana kolorów czy grafik poszczególnych elementów, wprowadzono również zmiany w samej jego funkcjonalności. Jedna z nich jest bardzo prosta, ale znacznie ułatwia pracę nad tworzeniem własnej strony www. Co to za zmiana? Chodzi o przeniesienie dolnej belki z opcjami na pasek po prawej stronie. Od teraz obszar roboczy, w którym tworzymy swoją stronę www jest znacznie większy, a my możemy pracować na dosłownie całej wysokości ekranu. Wszystkie opcje, poza wąskim, górnym paskiem menu, znajdują się po bokach. Świetne rozwiązanie.

Po trzecie – elastyczność

Twórcy kreatora stron www WebWave wielokrotnie wspominali, że wygoda użytkownika jest dla nich najważniejsza i trzeba przyznać, że wywiązali się ze swojej obietnicy w 100%. Co aż tak nam się spodobało? Każdy z paneli edycji strony można odczepić od jego standardowego miejsca i umieścić w dowolnej lokalizacji na ekranie lub kompletnie go ukryć. Jeśli np. denerwuje Was lista warstw po prawej stronie na dole, możecie przenieść ją na lewo lub w ogóle wyłączyć jej widoczność. To bardzo wygodne rozwiązanie i próżno go szukać go u konkurencji.

Po czwarte – może być jeszcze lepiej!

Nowy wygląd kreatora stron internetowych WebWave jest ogromnym skokiem na przód, jednak znalazły się rzeczy, które nam się w nim nie podobają. Jest to przede wszystkim lista elementów znajdująca się domyślnie po lewej stronie. Ikonki są za małe i po prostu trudno w nie kliknąć, tym bardziej na mniejszych monitorach. Wiemy, że to ‘czepianie się na siłę’, ale w każdej beczce miodu powinna znaleźć się choć mała łyżeczka dziegciu.

Podsumowując, nowy wygląd kreatora stron www WebWave jest nieporównywalnie lepszy od poprzedniego. Pamiętajmy też, że to nadal beta testy, dlatego można podejrzewać, że niektóre rzeczy zostaną jeszcze poprawione. Bardzo cieszy nas to, że polska firma na tak trudnym rynku jak kreatory stron www potrafiła stworzyć coś, co nie tylko dorównuje zagranicznej konkurencji, ale w wielu aspektach ją wyprzedza.

Kiedy oficjalna premiera nowego wyglądu dla wszystkich? Tego nie wiemy, ale na pewno już niedługo!

A jeśli nie wiesz jaki kreator będzie dla Ciebie najlepszy koniecznie zajrzyj do naszego niezależnego rankingu tutaj.