Ranking użytkowników kreatorów stron www.
Jak stworzyć stronę internetową? Jaki kreator wybrać?

Obejrzyj film jak stworzyć stronę internetową krok po kroku

Jak stworzyć stronę internetową – poradnik wideo krok po kroku

 

Twórcy kreatora stron internetowych WebWave nie próżnują – postanowili stworzyć poradnik przedstawiający jak stworzyć stronę internetową i dalej rozwijają swoje narzędzie. Kreator stron www niedawno wprowadził możliwość tworzenia responsywnych stron internetowych bez kodowania, o czym więcej napiszemy w niedalekiej przyszłości. Kreator RWD WebWave jest dostępny dla użytkowników dopiero od kilku dni (niestety nie załapaliśmy się na beta-testy), więc nie zdążyliśmy go jeszcze na tyle przetestować, by napisać coś więcej niż ‚jest fajnie!’.

Jedną rzeczą, której nam brakowało w WebWave (poza responsywnością), był brak poradników video, w których zobaczylibyśmy na własne oczy jak daną funkcjonalność wykorzystać. Dzisiaj na kanale YT WebWave CMS ukazał się pierwszy film. Nie jest to jednak 30 sekundowy trailer zapowiadający, że ‚coś się w końcu na kanale pojawi’. To pełnometrażowy (jak na warunki video-poradnika) tutorial pt. ‚Jak stworzyć pierwszą stronę internetową w WebWave CMS’. Film trwa blisko 15 minut i po jego obejrzeniu każdy natychmiast załapie proces tworzenia stron internetowych w WebWave. Widać, że film był robiony niedawno.

Skąd to wiemy? Na górnym pasku w kreatorze WebWave widać nową ikonę, dzięki której można wybrać na którym widoku RWD edytujemy swoją stronę. Tak, oznacza to, że niebawem otrzymamy video poradniki traktujące o tworzeniu resposnywnych stron internetowych w kreatorze stron www WebWave! W video poradniku znaleźć możemy instrukcje jak stworzyć pierwszą stronę internetową czyli np. jak dodawać elementy, jak stworzyć menu, dodać treść, logo itp.

Kolejną przesłanką, która utwierdza nas w przekonaniu, że szykuje się ‚grubsza sprawa’ związana z produkcją video-poradników, jest nowy dział w poradniku WebWave na ich stronie internetowej. My czekamy na więcej, a wy koniecznie zapoznajcie się z ich nowym filmem. Nawet jeśli potraficie już tworzyć responsywne strony internetowe w WebWave to i tak warto z filmem się zapoznać. Twórcy oprogramowania poruszają się w nim tak swobodnie. że naprawdę można nauczyć się paru nowych trików!