Ranking użytkowników kreatorów stron www.
Jak stworzyć stronę internetową? Jaki kreator wybrać?

Tworzenie stron www z kreatorem pl.mfirma.eu

Własna strona www w 5 minut

Własna strona www w 5 minut? Czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak. Twórcy portalu pl.mfirma.eu tworząc swój kreator stron www wyszli z założenia, że będzie on wykorzystywany przez osoby, które nie posiadają absolutnie żadnej wiedzy czy umiejętności w tworzeniu strony internetowej. Taka decyzja pociąga za sobą kilka konsekwencji. Z jednej strony założenie i edycja strony jest bardzo łatwa. Założenie strony sprowadza się do wybrania gotowego szablonu, który determinuje wygląd strony. Szablon posiada także gotowe treści dopasowane do konkretnej branży (fryzjer, stomatolog, firma budowlana, etc). Wszystko po to by tworzenie strony było proste i szybkie. Z drugiej jednak strony, osoby chcące zaprojektować swoją oryginalną stronę, będą musiały pogodzić się z faktem, że nie jest to możliwe i ograniczyć się jedynie do wyboru gotowego szablonu i jego wyglądu.

Kolejnym aspektem, który dla części użytkowników będzie minusem, to konieczność podania numeru telefonu przez założeniem własnej strony www. Firma jednak nie wykorzystuje numeru telefonu do przedstawiania swojej oferty, ale do pomocy podczas pracy z edytorem. Klienci są pytani czy działanie edytora jest jasne i czy potrzebują jakiejkolwiek pomocy. Taka bezpośrednia pomoc przez telefon sprawdza się we współpracy z klientami i są oni z tego zadowoleni. Dzięki rozmowie telefonicznej klienci nabierają też przekonania, że portal nie jest całkowicie wirtualny tylko, że po tej drugiej stronie jest Pani Ola czy Zuza, która zawsze może pomóc. To ma duże znaczenie zwłaszcza dla klientów powyżej 50 roku życia.

Funkcje kreatora

 • Mapy Google
 • Wersje językowe
 • Przycisk Lubię to oraz +1
 • Formularz kontaktowy
 • Lista aktualności
 • Odtwarzacz audio z możliwością wgrywania własnych plików mp3
 • Odtwarzacz wideo z możliwością osadzania filmów z serwisów YouTube Czy Vimeo
 • Ikony Favicon
 • Galeria zdjęć
 • Cennik
 • Dwupoziomowe menu
 • Księga gości
 • Statystyki wejścia na stronę
 • Licznik odwiedzin
 • Możliwość podpięcia kodu Google Analitycs
 • Możliwość edycji CSS
 • Możliwość osadzenia własnego kodu HTML / JavaScript

Responsywność, nowy kreator i nowe szablony

Obecna wersja kreatora powstała kilka lat temu i brakuje w niej możliwości tworzenia responsywnych stron www. Twórcy pl.mfirma.eu zdają sobie sprawę, że obecnie coraz więcej użytkowników internetu przegląda strony www na telefonach komórkowych lub tabletach i brak responsywności staje się coraz większym ograniczeniem. Z tego powodu zdecydowali się na stworzenie nowej wersji kreatora stron www, który zostanie wprowadzony pod koniec 2016 roku. Nowy kreator będzie pozwalał na zaimportowanie własnej strony www ze starego edytora oraz będzie w pełni responsywny. Co więcej użytkownik nie będzie zmuszony samemu zaprojektować wyglądu strony pod telefon czy tablet. Strona sama automatycznie dopasuje się do rozmiaru ekranu.

Takie rozwiązanie znacznie upraszcza tworzenie własnej strony www. Nowy kreator będzie posiadał także nowe, nowoczesne szablony. Do takich zapewnień twórców podchodzimy z dużą nadzieją i pewnym zapasem, gdyż automatyczne dostosowywanie się elementów stworzonej strony może przysporzyć 2 problemów: po pierwsze strona można wyświetlać się błędnie jeśli wprowadzimy za dużo zmian do szablonu. I z tego wynika właśnie drugi problem, strony mogą dostosowywać się do urządzeń mobilnych tylko wtedy kiedy odpowiadają dostarczonemu przez twórców szablonowi. Trzymamy jednak kciuki, że uda się to sprawnie rozwiązać.

Pozycjonowanie

Kreator pl.mfirma.eu został zaprojektowany z myślą o łatwym wypozycjonowaniu własnej strony www. Posiada on wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do optymalizacji strony internetowej i dopasowaniu jej do wytycznych np. wyszukiwarki Google. Kreator pozwala na edycję metatagów title, description czy keywords. Umożliwia także samodzielne określenie treści adresu URL czy też podpięcie własnego kodu Google Analitycs. Użytkownik ma także możliwość śledzenia pozycji swojej strony w wyszukiwarce Google na konkretne słowa kluczowe. Wszystko to znajduje się w każdym pakiecie pl.mfirma.eu.

Dodatkowo portal świadczy także usługę pozycjonowania w linkach sponsorowanych poprzez przygotowania kampanii reklamowej Google Adwords z czego korzysta wielu klientów. I na tą ostatnia rzecz trzeba właśnie zwrócić szczególną uwagę, bo to rzadko spotykana rzecz wśród kreatorów stron www. Jeśli chodzi o wcześniejsze opcje to średnio zaawansowany użytkownik sam znajdzie wszystko co potrzebuje w Search Console bez konieczności korzystania z zaimplementowanych opcji.

Wsparcie techniczne

Portal pl.mfirma.eu posiada bogate, polskojęzyczne wsparcie techniczne dla swoich klientów. Zaczynając od filmików pokazujących jak używać poszczególnych funkcjonalności kreatora, poprzez poradnik w opisujący w jaki sposób tworzyć treści dla własnej strony www tak aby były ciekawe dla potencjalnych klientów. Mamy także sprawną  telefoniczną i mailową obsługę klienta, a także czat online. Klienci pl.mfirma.eu nie powinni mieć żadnych problemów z uzyskaniem pomocy.

Rozwój

Obecna wersja kreatora powstała kilka lat temu i wymaga aktualizacji. Twórcy kreatora zdają sobie z tego sprawę i dlatego obiecują, że pod koniec 2016 roku zostanie opublikowana nowa wersja kreatora z nowym funkcjami i szablonami. Twórcy pl.mfirma.eu informują także, że zbudowanie własnej strony www będzie jeszcze łatwiejsze. Wtedy postaramy się zaktualizować tą recenzję o nowe funkcje i możliwości.

Polityka cenowa

Kreator adresowany jest głównie do firm, szkół, organizacji i jest płatny. Użytkownik ma możliwość darmowego przetestowania kreatora przez 7 dni i zdecydowania się czy chce zakupić abonament na własną stronę www. Koszt abonamentu to 25 zł w przeliczeniu na miesiąc. Abonament można zapłacić w 1, 2 lub 4 ratach miesięcznych. Możliwe jest także zakupienia abonamentu droższego w cenie 50zł miesięcznie, w ramach którego oprócz własnej strony www otrzymujemy także pozycjonowanie w linkach sponsorowanych Google Adwords. Ceny zatem nie są niskie, ale nie można ich też nazwać wysokimi, dlatego za bardzo nie powinny uszczuplać naszego portfela.

Domeny

Portal pl.mfirma.eu posiada bardzo bogaty wybór domen internetowych. Użytkownik może tutaj uzyskać domenę praktycznie z każdego kraju świata. Co ważne, w przypadku zakupu abonamentu nie ma konieczności płacenia za domenę osobno. Jest ona dostępna już w ramach opłaty abonamentowej co oczywiście zwiększa atrakcyjność oferty i zachęca do stworzenia własnej strony www właśnie w tym kreatorze.

Podsumowanie

Kreator pl.mfirma.eu jest kierowany do osób które nie mają czasu, możliwości czy też ochoty na samodzielne projektowanie własnej strony www i oczekują narzędzia z którego każdy, nawet najbardziej oporny internauta, będzie w stanie skorzystać. Prostota użytkowania kreatora jest niewątpliwie jego dużym plusem. Minusami są brak responsywności i bardzo mała możliwość ingerowania w strukturę wybranych szablonów. Można powiedzieć zatem, że jeśli ktoś potrzebuje gotowej strony, w której zmieni treści to taki kreator jest dla niego. Jeśli jednak ktoś chce wyróżnić się bardziej na tle konkurencji niestandardową stroną, to radzimy poszukać innego rozwiązania.