Ranking użytkowników kreatorów stron www.
Jak stworzyć stronę internetową? Jaki kreator wybrać?

Tworzenie stron www z WebWave CMS – recenzja

Prosty w obsłudze – tworzenie stron www z WebWave :

WebWave CMS to polski kreator stron internetowych, który już na pierwszy rzut oka wyróżnia się łatwością użytkowania i intuicyjną budową ułatwiającą tworzenie stron www. Problemów z jego błyskawiczną nauką i poznaniem funkcji nie mają zarówno amatorzy jak i profesjonalni webmasterzy. Całość edycji strony www odbywa się poprzez dodanie potrzebnego nam elementu, który jest w pełni edytowalny. Bez względu czy jest to tekst, slider ze zdjęciami, plik wideo czy lista artykułów, możemy zmieniać wielkość, kolor, linkowanie, efekty, a także dowolnie położenie na stronie. Każdy kto kiedykolwiek pracował z kreatorami i wie jak wygląda tworzenie stron www, doceni także jeden niezwykle istotny element – szybkość działania.

WebWave CMS jest jednym z najszybszych kreatorów stron internetowych, dlatego nie jesteśmy zmuszeni stale czekać na załadowanie interesującego nas elementu, przełączenie widoku, podstrony czy galerii zdjęć. W kreatorze wszystko możemy stworzyć bardzo szybko, a jednocześnie cały czas pozostaje on sprawny i stabilny. Wszelkie zmiany jakie wprowadzamy zapisywane są na bieżąco, więc nawet jeśli przypadkiem zamkniemy okno lub przeglądarkę, nic nie stracimy.

Do dyspozycji mamy także gotowe i darmowe szablony stron internetowych, które możemy zaimplementować do swoich projektów (z czego słynie też np. kreator stron www WIX). Wiele szablonów daje dodatkowe możliwości do tworzenia stron www. Są one w pełni edytowalne, dzięki czemu możemy je swobodnie dostosować pod nasze potrzeby. Same szablony stron internetowych wyglądają naprawdę ładnie, schludnie i zostały wykonane w profesjonalny sposób.

Elastyczność i funkcje:

Pod względem dostępnych funkcji i ich elastyczności, kreator stron internetowych WebWave CMS wydaje się być bezkonkurencyjny na polskim rynku (porównując go np. do polskiego kreatora Manifo), przez co wyraźnie widać, że równa do największych międzynarodowych graczy.

Zbiór gotowych funkcji, które proponuje kreator stron www Webwave CMS powinien usatysfakcjonować większość użytkowników. Do dyspozycji mamy m.in.::

 • Mapy Google
 • Ustawienia językowe
 • Przycisk „Lubię to”
 • Komentarze zintegrowane z Facebookiem
 • System logowania do strony
 • Formularze – w pełni edytowalne
 • Lista aktualności z kategoriami
 • Media Player – do wgrywania własnych plików mp3 czy wideo, jak i materiałów z YouTube
 • Strony wielojęzyczne
 • Ikony favicon
 • Galeria w postaci klasycznej, slidera, lightboxa
 • Dowolnie edytowalne menu
 • Własne statystyki strony
 • Bezproblemowa implementacja kodu Google Analytics

Trzeba też zauważyć, że program do tworzenia stron www WebWave CMS umożliwia wgranie dowolnego, własnego modułu oraz dowolnego kodu HTML, CSS i Java Script. To idealne rozwiązanie dla doświadczonych webmasterów, którzy wśród standardowych funkcji nie znajdują tych, które są im potrzebne przy projekcie. Tym rozwiązaniem WebWave CMS wyraźnie wychodzi naprzeciw wymaganiom rynkowym i oczekiwaniom klientów. Tworzenie stron www z wszystkimi wymienionymi funkcjami i elementami staje się naprawdę przyjemne i sensowne.

Responsywność (aktualizacja wpisu):

Po wielomiesięcznym czekaniu w końcu nastał ten moment. Twórcy kreatora stron www WebWave CMS wprowadzili możliwość tworzenia responsywnych stron internetowych, przez co teraz tworzenie stron www nie może być prostsze. Jak nowa opcja sprawdza się w praktyce? Jesteśmy naprawdę zaskoczeni jakością wykonania tej funkcjonalności! W nasze ręce zostały oddane cztery widoki edycji: monitor komputera, tablet, telefon poziomo oraz telefon pionowo. Dzięki temu mamy możliwość dokładnego dopasowania swojej strony internetowej do każdego urządzenia użytkownika. Wiąże się to oczywiście z większym nakładem pracy, jednak nie każdy potrzebuje aż tak dobrze dostosowanej strony. Dlatego właśnie można wybrać, które z widoków mają być opublikowane i dostępne. Jeżeli chcemy mieć stronę internetową dostępną tylko na komputery, nie ma problemu. Chcemy by nasza strona www była dostosowana tylko pod komputery i telefony komórkowe? Nie ma problemu, po prostu zaznaczamy odpowiednie opcje. Działanie całego kreatora nadal pozostało bardzo intuicyjne i łatwe. Dobrym rozwiązaniem jest również edycja treści (np. tekstu), która na jednym z widoków powoduje wprowadzenie zmian na kolejnych, przez co nie musimy zmieniać wszystkiego po cztery razy. Najlepiej zarejestrujcie się i sprawdźcie jak to działa.

Pozycjonowanie:

Kreator stron WebWave CMS posiada wszystkie niezbędne funkcjonalności SEO. Zarówno strona główna jak i każda podstrona posiadają proste w obsłudze ustawienia, które pozwalają na zdefiniowane meta danych: tytułu oraz opisu, niezwykle istotnych dla pozycji w wynikach wyszukiwania (np. Google). W łatwy i szybki sposób możemy też ustawić automatyczne przekierowana 301 czy stworzyć stronę błędu 404.

Ponadto bez kłopotu możemy wgrać kod śledzenia Google Analytics. Kreator udostępnia także własne statystyki stron, takie jak ilość wejść, odsłon czy unikalnych odsłon.

Pełen pakiet SEO i analityki w pełni odpowiada wymogom wyszukiwarek internetowych.

Wsparcie techniczne:

Firma zapewnia pełny support swojej usługi. Przede wszystkim udostępniony jest profesjonalny poradnik w postaci „bazy wiedzy”, który jest podzielony na sekcje i w przystępny oraz w bardzo dobrze zobrazowany sposób wyjaśnia funkcje i sposób działania kreatora. Ponadto w razie jakichkolwiek problemów możemy skorzystać z kontaktu mailowego, telefonicznego lub chatu online. Odpowiedzi udzielane są rzeczywiście bardzo szybko (testowaliśmy), często natychmiast (zwłaszcza chat), co pozytywnie odróżnia WebWave CMS od zagranicznych i (niestety) polskich kreatorów.

Zachodnim wzorem autorzy utworzyli internetową społeczność, która wymienia się wszelkimi sugestiami dotyczącymi ewentualnych zmian, a także głosuje i prowadzi dyskusje o kreatorze www WebWave. Na polskim rynku jest to bodaj jedyny dostawca narzędzia do tworzenia stron, który zdecydował się na wdrożenie takiego rozwiązania. Fakt, że społeczność rzeczywiście funkcjonuje i realnie wpływa na kolejne zmiany w kreatorze WebWave CMS pokazuje, że to trafna decyzja.

Kreator stron internetowych WebWave CMS jest bardzo aktywny w kanałach social media (Facebook), co także pozytywnie odróżnia firmę od innych dostawców, którzy potrafią publikować wpisy co kilka miesięcy. Także sam kontent publikowany przez firmę jest naprawdę wartościowy – WebWave CMS aktywnie działa na swoim firmowym blogu, gdzie regularnie pojawiają się artykuły związane z szeroko pojętym tematem tworzenia stron.

Rozwój:

Kreator stron WebWave CMS to narzędzie, co warto podkreślić patrząc na polski rynek, cały czas udoskonalane, optymalizowane i zmieniane. Co 2-3 tygodnie autorzy publikują nowe wersje i aktualizacje oprogramowania. To naprawdę imponujące, zważywszy na fakt, że wielu polskich dostawców potrafi latami nie tylko nie aktualizować swoich kreatorów, ale nawet nie usuwać z nich błędów. Dynamiczna polityka firmy zapewnia bezustanny rozwój kreatora www i jego funkcji. Dzięki temu nie odstaje on od aktualnych światowych trendów i wymogów.

Polityka cenowa:

Korzystanie z kreatora WebWave jest całkowicie darmowe, bez limitu czasowego czy ilościowego. Jednak aby strona pojawiła się pod wybraną przez nas domeną, musimy wykupić pakiet premium. Ceny są jednak bardzo korzystne i zaczynają się od 16 zł netto za miesiąc. Tak niskie ceny, w porównaniu z funkcjonalnością i możliwościami, plasują WebWave CMS w bezpośredniej czołówce twórców kreatorów stron internetowych. Tworzenie stron www na szczęście nie musi kosztować takich sum jak w przypadku zagranicznych kreatorów.

Domeny:

Stronę w kreatorze www WebWave CMS możemy stworzyć i opublikować całkowicie za darmo. To duży plus, jednak nasza witryna zostanie opublikowana na subdomenie webwavecms.com, do tego pod losowym id. Nie ma jednak problemu by w szybki i prosty sposób (specjalne API) podpiąć stworzoną stronę pod interesujący nas adres www. Możemy to zrobić bezpośrednio na stronie kreatora (zarejestrować wolny adres) lub podpinając stronę pod wcześniej wykupioną domenę. Co ciekawe, twórcy kreatora stron internetowych WebWave oferują do każdego pakietu premium zarejestrowanie domeny ‚.pl’ kompletnie za darmo. Mała rzecz a cieszy!

Łatwość użytkowania:

Jak to wygląda w ostatecznej ocenie? Musimy przyznać, że bardzo dobrze! Polski kreator stron internetowych WebWave CMS to przykład na to, że w Polsce także są firmy tworzące narzędzia na poziomie nie odstającym od tych zachodnich. Łatwość obsługi, mnogość funkcjonalności i bardzo dobrze zoptymalizowany kod sprawiają, że kreator WebWave CMS jest świetnym narzędziem zarówno dla profesjonalnych webmasterów, jak również dla tych użytkowników, którzy dopiero zaczynają przygodę z tworzeniem stron. Na duży plus zapisujemy także częstotliwość publikowania nowych wersji, politykę cenową i wsparcie techniczne.

A minusy? Był jeden, brak responsywności. Jednak od momentu wprowadzenia tej funkcjonalności nie jesteśmy w stanie, mimo chęci, do niczego się przyczepić. 

Podsumowując, polski kreator www WebWave CMS to kompletne, profesjonalne i bardzo dobrze zoptymalizowane narzędzie do tworzenia stron internetowych. Nam nauka korzystania z kreatora zajęła dosłownie kilka godzin, a całość naprawdę ułatwił firmowy tutorial, który pokazuje „co, gdzie i jak” kliknąć. Naprawdę możemy być dumni z faktu, że na polskim rynku pojawiła się i prężnie rozwija taka inicjatywa.

Przetestujcie i przekonajcie się sami:

Sprawdź WebWave


Udostępnij ten wpis:

Leave a Reply