Kreatory stron www coraz bardziej zyskują na popularności. Te narzędzia, które umożliwiają tworzenie witryn bez kodowania, stają się coraz doskonalsze. Korzystają z nich zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, a nawet agencje. Niestety, wśród części osób wciąż nie budzą zaufania. W dzisiejszym wpisie postaram się wytłumaczyć, dlaczego nie warto wierzyć w każdą negatywną opinię o kreatorach stron www.

Opinie o kreatorach stron www – skąd biorą się te negatywne

Po pierwsze, ich źródłem są osoby, które szybko zraziły się po pierwszym kontakcie z jednym z kreatorów. Faktycznie, na rynku można znaleźć wiele propozycji i nie wszystkie z nich są dostatecznie dopracowane i przyjazne dla użytkowników. Nie można jednak na podstawie krótkiego testu jednego programu stwierdzić, że wszystkie kreatory nie nadają się do użytku.

 

Po drugie, negatywne opinie o kreatorach nie zawsze pochodzą od ich użytkowników. Zdarza się, że wypowiadają je osoby, które są przyzwyczajone do ręcznego kodowania stron i nie wyobrażają sobie innego rozwiązania. 

 

Z jednej strony ich argumenty można zrozumieć. Kodowanie stron daje pełną kontrolę nad ich wyglądem i funkcjonalnością oraz ułatwia ich zabezpieczenie przed atakami hakerów. Z drugiej strony jest czasochłonne i, co może najważniejsze, wymaga długiej nauki, na co nie każdy ma czas i ochotę.

Jakie są najpopularniejsze mity o kreatorach stron www

Jak już wspomnieliśmy, samodzielne kodowanie strony pomaga w stworzeniu oryginalnego projektu i ułatwia zabezpieczenie witryny. Czy w takim razie strony stworzone w kreatorach są do siebie podobne i narażone na ataki? Nie do końca. 

 

Obecnie większość kreatorów umożliwia daleko idącą modyfikację elementów strony i umieszczanie ich w dowolnym miejscu. Dlatego pozwalają na stworzenie niepowtarzalnych witryn. Co więcej, bardziej zaawansowani użytkownicy mają możliwość dodania własnego kodu. Daje to jeszcze większe możliwości edycji. Tworzenie strony w kreatorze i dodanie do niej własnych fragmentów kodu jest dużo szybsze, niż kodowanie jej od początku do końca w tradycyjny sposób. 

 

Druga obiegowa opinia dotyczy bezpieczeństwa stron. Wiąże się ona z jakością kodu, która w przypadku witryn stworzonych w kreatorach miałaby być niższa. Ma to powodować kilka problemów. 

 

Po pierwsze, chodzi o bezpieczeństwo strony. Twórcy kreatorów zadbali jednak o ten aspekt. Są one na bieżąco monitorowane przez specjalistów, którzy dbają o aktualizacje oprogramowania i na bieżąco reagują na każde zagrożenie. W przypadku ręcznego kodowania strony jej twórca musi zadbać o bezpieczeństwo sam. 

 

Drugim aspektem związanym z jakością kodu jest szybkość ładowania się stron. Zbyt “ciężki” kod powoduje, że witryna ładuje się wolniej. Zwiększanie prędkości ładowania jest jednym z priorytetów twórców kreatorów stron. Faktycznie, w niektórych przypadkach strony w nich stworzone wczytują się wolniej, jednak różnice są minimalne.

 

Kolejna kwestia to SEO, czyli dostosowanie strony do wyszukiwarek. Wbrew obiegowym opiniom działanie SEO na stronach stworzonych w kreatorach prowadzi się bardzo dobrze. Część z kreatorów ma nawet wbudowane specjalne narzędzia do analizy strony. Pomagają one w jej wypozycjonowaniu. Dzięki temu nawet osoby bez doświadczenia w SEO mogą zadbać o widoczność strony na liście wyników wyszukiwania. 

Czy warto wierzyć w negatywne opinie o kreatorach stron www

Tak jak w przypadku innych dziedzin życia, nie warto wierzyć we wszystko, co przeczytało się o kreatorach w internecie. Najlepszym rozwiązaniem jest wypróbowanie tego typu programów w praktyce. 

 

Wiele kreatorów oferuje darmową wersję. W części przypadków większość lub wszystkie funkcje pozwalające na projektowanie witryny jest dostępna także w darmowej wersji. Dlatego warto zapoznać się z kilkoma kreatorami i na własnej skórze przekonać się o ich możliwościach. 

 

Podsumowanie

W sieci można spotkać się z negatywnymi opiniami na temat kreatorów. Nie wszystkie z nich pochodzą jednak od użytkowników tych programów. Wiele takich opinii jest opartych na uprzedzeniach i błędnych założeniach. Dlatego z pewnością warto je zweryfikować w praktyce, wypróbowując kilka kreatorów. Zobacz mój ranking kreatorów stron internetowych i wybierz najlepszy dla siebie – sprawdź sam, czy opinie o kreatorach są słuszne!