Chyba każdy, kto kiedykolwiek tworzył stronę www zna Photoshopa. Ten program z pakietu Adobe jest standardem w branży graficznej i internetowej. Dlatego zespół WebWave zaktualizował wygląd inspirując się tym programem! To nie tylko ukłon w stronę użytkowników, którzy na co dzień pracują w Photoshopie. To także duża poprawa jakości pracy!

Czy nowy interfejs kreatora stron www WebWave jest lepszy?

Prawdę mówiąc… „tak”! I to mogłoby zakończyć ten wpis. Ale to byłoby nie fair. Lepiej dokładnie opisać dlaczego nowy interfejs kreatora jest lepszy od starszej wersji. Zwłaszcza że tych rzeczy nie brakuje!

 

Po pierwsze – wygląd

Poprzedni wygląd kreatora był naprawdę fajny. Pięć lat temu ;). Dlatego zespół WebWave postanowił zaktualizować interfejs. Zmienił się wygląd, który na pewno zadowoli tych, którzy lubią pracować na ładnych programach. Po tych wszystkich zmianach wszystko prezentuje się naprawdę dobrze.

Jest przede wszystkim mniej krzykliwych kolorów. Wygląd kreatora stał się bardziej stonowany i przyjemniejszy w odbiorze. Lepiej się łączą z kolorem loga WebWave i przyciskami. Teraz całe zaplecze stron tworzonych w tym kreatorze stało się naprawdę miłe dla oka. Dokładnie jak Photoshop!

 

Po drugie – funkcjonalność

Poza poprawkami kosmetycznymi pojawiło się sporo zmian w funkcjonowaniu. Zespół WebWave pracował nad stworzeniem jeszcze efektywniejszych rozwiązań.

Przeniesienie dolnej belki z opcjami na pasek po prawej stronie powiększyło obszar roboczy. Do tego łatwiej ogarnąć całość projektowanej strony. W końcu tworzy się je w pionie, nie w poziomie.

 

Po trzecie – elastyczność

Zespół WebWave wielokrotnie wspominał, że wygoda użytkowników jest dla nich najważniejsza. Trzeba przyznać, że wywiązali się ze swojej obietnicy w stu procentach!

Każdy z paneli edycji strony można odczepić i umieścić w dowolnym miejscu na ekranie. Lub – jeśli nie jest potrzebny – ukryć go. Dzięki temu łatwiej dostosować wygląd kreatora do swoich potrzeb. To bardzo wygodne rozwiązanie i nie ma co go szukać u konkurencji.

 

Po czwarte – może być jeszcze lepiej!

Nowy wygląd kreatora stron internetowych WebWave jest ogromnym skokiem na przód. Chociaż jest naprawdę dobrze, to zostało jeszcze kilka rzeczy, które nam się w nim nie podobają.

Przede wszystkim – lista elementów znajduje się się domyślnie z lewej strony ekranu. Ikony są małe i czasem trudno w nie trafić, zwłaszcza na mniejszych monitorach. To oczywiście czepianie się, ale… zawsze może być lepiej :). Do tego brakuje jeszcze kilku funkcjonalności, które by się przydały, ale – jak pokazuje zakładka vote na stronie WebWave – dużo rzeczy idzie do przodu :).

Obserwujemy rozwój tego kreatora od jakiegoś czasu i bardzo nas cieszy, że jego twórcy idą w tak dobrym kierunku. Do tego pod wieloma względami wyprzedzają konkurencję! A to już naprawdę dużo.

A jeśli nie wiesz jaki kreator będzie dla Ciebie najlepszy koniecznie zajrzyj do naszego niezależnego rankingu tutaj