O mnie

O mnie 1

Urodziłem się w 1983 w Bydgoszczy. Odkąd dostałem pierwszy komputer interesowałem się wszystkim, co było związane  z technologią i (trochę później;) internetem. Ukończyłem studia inżynierskie na kierunku Informatyka w WSiZ w Rzeszowie. Po ich skończeniu przeprowadziłem się na stałe do Warszawy.

Przygodę z kodowaniem zacząłem dopiero na studiach i bardzo szybko znalazłem w nim swoją pasję. Minęło trochę czasu i oprócz kodowania stron od zera, zacząłem tworzyć je w WordPressie. Przez kilka lat pracowałem w dużej firmie, jednak w pewnym momencie, aby uniknąć wypalenia zawodowego, przeszedłem na freelance.

Od jakiegoś czasu interesowałem się fenomenem kreatorów stron internetowych, jednak ze względu na moje “powołanie” nie dane mi było z nimi pracować. Choć uwielbiałem wtedy WordPress ze względu na jego prostotę (w szczególności gdy chodziło o korzystanie z niego przez klientów), po latach odnalazłem w sobie jeszcze większe zamiłowanie do kreatorów stron.

Możesz o tym przeczytać więcej o tym procesie w moim wpisie za co przestałem lubić WordPress.

Oczywiście nadal tworzę w nim strony jeżeli klient o to prosi, jednak przez większość czasu korzystam z kreatorów stron (i jako programista się tego nie wstydzę!). Nie używam do tego tylko jednego narzędzia, ponieważ każde z nich przoduje w innej specjalności. 

Uważam, że kreatory to świetna alternatywa dla programowania i z pewnym smutkiem przyznaję, że kodowanie stron od zera powoli przechodzi do lamusa (i staje się towarem luksusowym). Między innymi, ze względu na dużą ilość powstających przedsiębiorstw, które nie mają na to dużych budżetów.

Założyłem tego bloga, ponieważ uważam, że warto jest dzielić się tym co wiem o kreatorach stron. – Zakładam, że niewiele osób korzysta z aż tylu kreatorów na raz co ja. 🙂 Na początek chciałbym zaprosić Cię do zapoznania się z moim autorskim rankingiem kreatorów.

Życzę miłej lektury!

[post-cta-ranking]