Ranking użytkowników kreatorów stron www.
Jak stworzyć stronę internetową? Jaki kreator wybrać?

Strony internetowe z kreatorem Mywebzz

Łatwość użytkowania

Mywebzz to prosty i przyjazny w obsłudze kreator umożliwiający tworzenie własnych stron internetowych. Pierwsze co rzuca się w oczy po włączeniu strony to niezwykle intuicyjna i przyjazna użytkownikowi budowa kreatora i jego elementów. Nie musimy przeszukiwać dziesiątek podstron i rozwijanych menu by znaleźć pożądaną opcję. Całość wydaje się być tam gdzie tego oczekujemy – to duży plus. Druga rzecz, równie bardzo ważna, to szybkość działania. Mywebzz jest naprawdę dobrze zoptymalizowany, przez co nie tracimy czasu czekając na wgranie i załadowanie elementów.
Niestety nie zawsze edycja dodanych już elementów jest łatwa i zrozumiała, jak również zmiana kolorów tekstu czy ustawień zdjęć w galerii itp. Przysparza to trochę nerwów i wymaga przeklikania kilku menu, co zaniża naszą ocenę łatwości użytkowania. Mimo to, zwłaszcza na tle konkurencji, komfort dla użytkownika należy ocenić wysoko.

Narzędzie Mywebzz jest przeznaczone zarówno dla indywidualnych użytkowników, jak i profesjonalistów – webmasterów.

Musimy także wspomnieć o bardzo dużej liczbie dostępnych gotowych szablonów. I nie tylko ich liczba, ale i jakość sprawia, że o tym piszemy. Widać, że nie są to projekty rodem sprzed 10 czy 15 lat, ale szablony odpowiadające trendom i najnowszym wymogom stron.

Elastyczność i funkcje – czyli z czego wyrzeźbimy strony internetowe:

Mywebzz to narzędzie oferujące wszystkie niezbędne funkcjonalności i opcje, jakie możemy dodać do projektu naszej strony internetowej. W prosty i intuicyjny sposób mamy możliwość dowolnie modelować nasz projekt strony i uzyskać pożądany efekt.

Wśród licznych elementów jakie możemy dodać znajdują się:

  • Mapy Google
  • Przycisk „Lubię to” i inne powiązania z kontami social-media
  • System logowania do strony
  • Formularze
  • Dodawanie filmów z portalu youtube
  • Ikony Favicon
  • Galeria w postaci klasycznej, slidera, lightboxa i innych
  • Dowolnie edytowalne menu
  • Własne czcionki
  • Bardzo łatwa implementacja kodu śledzenia google analytics

Oczywiście możemy dodać dowolny kod html na stronie, co obecnie jest już standardem pośród kreatorów.

Dodajmy, że Mywebzz udostępnia własne, darmowe zdjęcia i cliparty możliwe do wgrania na nasze strony internetowe. Wprawdzie ich wygląd i wykonanie jest dość sztampowe, jednak jeśli tworzymy nieskomplikowane, indywidualne projekty, mogą nam się przydać.

Pozycjonowanie:

Strona reklamuje się jako przyjazna przeglądarkom i posiadająca pełne wsparcie dla SEO i usług pokrewnych. I faktycznie, ciężko w taj materii coś zarzucić.

W prosty i funkcjonalny sposób możemy w Mywebzz edytować wszystkie dane istotne dla pozycji naszej strony w wyszukiwarce. Opis strony, jej tytuł i słowa kluczowe wpisujemy dla każdej podstrony na poziomie edycji. Co ciekawe, możemy także dla każdej podstrony edytować parametry szerokości i wielkości.

Jak już wspomnieliśmy, kod Google Analytics możemy zaimplementować dosłownie w 3 ruchach. Ten fakt jest o tyle istotny, że niestety nie znaleźliśmy żadnych wewnętrznych statystyk, które Mywebzz oferowałby swoim użytkownikom. To w sumie niewielki minus, bo i tak to Analytics jest najpopularniejszym i najbardziej przydatnym narzędziem do badania ruchu na stronie, jednak warto wspomnieć o tym mankamencie. Tym bardziej, że właściwie cała konkurencja takie dane udostępnia swoim użytkownikom.

Wsparcie techniczne:

Podstawowym sposobem uzyskania wsparcia technicznego jest przejrzenie bazy danych i tutoriali. Podzielone są one tematycznie i pozwalają szybko znaleźć odpowiedzi na najpopularniejsze pytania i rozwiązania na popularne problemy. Z drugiej strony trudno nam pozbyć się wrażenia, że tutoriale są napisane niezwykle skrótowo i liczba tematów w bazie danych jest zauważalnie mniejsza niż u innych dostawców.

To sprawia, że całkiem prawdopodobne, iż z czasem będziemy potrzebować bezpośredniego wsparcia technicznego.

Niestety, tutaj posiłkować możemy się jedynie kontaktem mailowym, co wygląda różnie. Część klientów narzeka (i to często w nerwowy sposób, co nie najlepiej świadczy o obiegu informacji w Mywebzz) na długi czas oczekiwana na odpowiedź. Telefonu niestety Mywebzz nie udostępnia, a nam nawet nie udało się go znaleźć.

Dlatego w razie jakichkolwiek problemów, wątpliwości i zapytań, musimy uzbroić się w cierpliwość i spokój.

Rozwój:

Tutaj ciężko powiedzieć nam cokolwiek konkretnego. Strona nie udostępnia informacji o zmianach i kolejnych wersjach swojego oprogramowania. Z informacji jakie zebraliśmy i z wypowiedzi klientów wynika raczej, że nowe wersje są wgrywane bardzo rzadko. To spory minus bowiem sieć i rynek usług IT zmieniają się niezwykle dynamicznie i to co jest aktualne dziś, jutro może już nie spełniać wymogów rynku.

Na minus zaliczyć trzeba także aktywność w sieci, czyli na kanałach social-media i blogu. Ten drugi niestety obecnie nie działa, a link ze strony głównej prowadzi do pustej strony. Także facebookowa strona Mywebzz aktualizowana jest raczej od święta. A szkoda, bo umieszczane na niej treści są naprawdę ciekawe.

Polityka cenowa:

W przeciwieństwie do innych dostawców, Mywebzz ma tylko 1 pakiet płatny (poza pakietem darmowym oczywiście), który opłacany jest na 3, 6 lub 12 miesięcy. Oczywiście im dłuższy okres premium wykupimy, tym korzystniej kształtują się ceny w przeliczeniu na miesiąc (nawet do 20% rabatu). Ile zaś wynosi taka cena? W przeliczeniu od 16 do 20 zł za miesiąc, czyli relatywnie niewiele. Nie ma też innych, dodatkowych kosztów.

Domeny:

Standardowo, w wersji bezpłatnej strony internetowe tworzone są na subdomenie mywebzz.com. Dopiero wykupienie pakietu premium pozwala na przepięcie adresu na własną domenę lub wykupienie takowej.

Leave a Reply