Ranking użytkowników kreatorów stron www.
Jak stworzyć stronę internetową? Jaki kreator wybrać?

Tworzenie stron www z WebWave CMS – recenzja kreatora stron

Prosty w obsłudze – tworzenie stron www z WebWave.

WebWave to polski kreator stron internetowych. Już po kilku minutach widać, że jest dobrze przemyślany a tworzenie stron www będzie bardzo łatwe. Łączy prostą obsługę z wieloma zaawansowanymi funkcjami. Po testach wiemy, że spełni on oczekiwania pasjonatów i profesjonalnych twórców stron www.

Tworzenie stron www w kreatorze odbywa się w intuicyjny sposób. Wystarczy „złapać” element myszką i przesunąć go tam, gdzie chcemy. Dotyczy to każdego z elementów! Każdy element da się edytować, zmieniać kolory, rozmiary i tekst. Już po kilku minutach widać, że narzędzie działa naprawdę szybko. To ogromna zaleta, zwłaszcza w porównaniu z innymi narzędziami, w których tworzenie stron www jest bardziej czasochłonne.

Śmiało możemy powiedzieć, że WebWave jest jednym z najszybszych kreatorów stron. Kolejne elementy ładują się błyskawicznie, a widoki zmieniają się niemal w mgnieniu oka. Zapisywanie kolejnych wersji strony zajmuje chwilę i odbywa się w tle, dzięki czemu awaria przeglądarki nie oznacza utraty efektów pracy.

Jeśli nie chcemy tworzyć strony od „pustej karty”, możemy skorzystać z darmowych szablonów. Jest ich bardzo dużo i każdy z nich można dowolnie edytować i dostosowywać do swoich potrzeb. Warty szczególnej uwagi jest darmowy Szablon Uniwersalny, który pozwala na tworzenie stron www na dowolny temat – naprawdę świetny pomysł! Dzięki temu szablon może stać się tylko punktem wyjścia do stworzenia naszej strony. Same szablony są przygotowane naprawdę ładnie i są w pełni responsywne (!) – czyli dostosowane do poprawnego wyświetlania na wszystkich urządzeniach mobilnych.

 

Elastyczność i funkcje.

Dzięki elastyczności i dobrze przemyślanym funkcjom kreator www WebWave błyszczy polskim rynku (zwłaszcza jeśli chodzi o inne polskie kreatory).

W kreatorze stron www mamy dostęp do wielu gotowych elementów. Możemy m.in. wstawić mapę Google’a, modyfikować ustawienia językowe (łatwe tworzenie stron www w wielu wersjach językowych), przycisk „Lubię to” i komentarze zintegrowane z Facebookiem. Na każdej stronie można umieścić intuicyjny system logowania.

Każdy z elementów jest w pełni edytowalny. Łatwo umieścić listę aktualności, zakotwiczyć filmy lub inne media. Ponadto kreator udostępnia bazę ponad 300 tysięcy darmowych zdjęć i ikon. Nie trzeba szukać grafik po całym internecie – wystarczy je dodać tam, gdzie trzeba, nie wychodząc z kreatora. Same grafiki można umieścić w sliderach lub jednym z kilku rodzajów galerii. Na stronach tworzonych w kreatorze www WebWave bez kłopotu umieścimy kod Google Analytics i mamy dostęp do rozbudowanych statystyk z serwera.

Kreator sprawdzi się też u zaawansowanych użytkowników. Poza elementami gotowymi, można wgrać dowolny moduł napisany w HTML, CSS lub Java Script. To idealne rozwiązanie dla doświadczonych webmasterów, którzy potrzebują specjalnych modułów.

 

Najłatwiejsze dostosowywanie stron www do wyświetlania na wszystkich urządzeniach mobilnych.

Twórcy kreatora stron www WebWave wprowadzili możliwość tworzenia w pełni responsywnych (czyli dostosowanych do wszystkich urządzeń mobilnych) stron internetowych oraz udostępnili darmowy certyfikat SSL. To bardzo ważne zmiany! Jesteśmy naprawdę zaskoczeni tym, jak strony działają na urządzeniach mobilnych. A bezpieczne połączenie…? Bardzo nas cieszy.

Można wybrać cztery widoki edycji: monitor komputera, tablet, telefon poziomo oraz telefon pionowo. Dzięki temu mamy możliwość dokładnego dopasowania swojej strony internetowej do każdego urządzenia użytkownika. Jeśli zależy nam na widokach mobilnych, to przygotujemy je bez kłopotu. Wystarczy zaznaczyć odpowiednie opcje.

Działanie całego kreatora stron www nadal pozostało bardzo intuicyjne. Do tego edycja treści w jednym widoku (na przykład zmiana tekstu), zmienia ją na pozostałych. Nie trzeba nic robić cztery razy. Zarejestrujcie się i sprawdźcie sami jak to działa.

 

Funkcje SEO.

Kreator stron WebWave posiada wszystkie potrzebne narzędzia SEO. Edycja metadanych każdej ze stron jest łatwa. Tytuł i opis strony można wprowadzić kilkoma kliknięciami. Dodatkowo łatwo wprowadzić automatyczne przekierowania 301 czy stworzyć stronę błędu 404. Dzięki temu łatwo przystosować stronę do wymagań wyszukiwarek

Łatwo umieścić na stronie kod śledzenia Google Analytics. Kreator udostępnia także własne statystyki stron, takie jak ilość wejść, odsłon czy unikalnych odsłon.

 

Wsparcie techniczne.

Zespół WebWave CMS zapewnia pełną obsługę i wsparcie. Rozbudowana baza wiedzy, poradniki i opisy funkcji kreatora odpowiadają na większość, jeśli nie wszystkie pytania użytkowników. W razie problemów możemy liczyć na szybką odpowiedź mailową, telefoniczną lub na czacie. Odpowiedzi przychodzą naprawdę szybko, co wyróżnia WebWave na tle innych kreatorów stron www.

Twórcy kreatora www WebWave zbierają sugestie zmian, a użytkownicy mogą wybrać najważniejsze głosując. Na polskim rynku to jedyny dostawca narzędzia do tworzenia stron, który zdecydował się na takie rozwiązanie. Pojawianie się kolejnych przegłosowanych rozwiązać pokazuje, że to była trafna decyzja.

Zespół WebWave jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, co także wyróżnia firmę na tle konkurencji. Do tego publikują wartościowe treści i nie skupiają się wyłącznie na produkcie – piszą o dobrych praktykach na tworzenie stron www, dzięki czemu wnoszą dużo przydatnej wiedzy.

 

Rozwój.

Kreator stron www WebWave to narzędzie, które jest cały czas udoskonalane i rozbudowywane. Dwa razy w tygodniu pojawia się nowa wersja, która zawiera różne poprawki. To naprawdę imponujące, bo inne polskie kreatory stron www nie zmieniły się od lat.

 

Polityka cenowa.

Korzystając z WebWave stworzymy darmową stronę www, bez limitu czasowego. Jednak aby strona pojawiła się pod wybraną przez nas domeną, musimy wykupić pakiet premium. Kosztuje on 25 złotych miesięcznie, a cena domeny jest gwarantowana (czyli nie zmieni się po roku, jak to ma miejsce w większości hostingów). To daje bardzo dobry stosunek cena/jakość.

 

Podsumowanie.

Jak wygląda nasza ocena? Musimy przyznać, że bardzo dobrze! WebWave to przykład na to, że w Polsce także są firmy tworzące narzędzia na najwyższym poziomie. Łatwość obsługi, ilość funkcji i bardzo dobrze zoptymalizowany kod sprawiają, że kreator WebWave jest najlepszym kreatorem stron www na rynku. Jest zarazem świetnym narzędziem dla profesjonalnych webmasterów, jak i dla użytkowników, którzy dopiero zaczynają przygodę z tworzeniem stron www. Dużą zaletą jest też częstotliwość aktualizacji, polityka cenowa i wsparcie techniczne.

A minusy? Był jeden, brak możliwości tworzenia stron dostosowanych do urządzeń mobilnych. Jednak od momentu wprowadzenia tej funkcjonalności nie jesteśmy w stanie, mimo chęci, do niczego się przyczepić. Może jest niewiele szablonów lub brakuje kilku drobnych funkcji, ale to już skrajne czepialstwo.

Podsumowując, polski kreator www WebWave to kompletne, profesjonalne i bardzo dobrze zoptymalizowane narzędzie do tworzenia stron internetowych. Większość funkcji kreatora poznaliśmy błyskawicznie, a pierwszą stronę przygotowaliśmy od zera w godzinę. Gdy mieliśmy problem pytaliśmy na czacie, odpowiedź nadeszła w ciągu 30 sekund.

Naprawdę możemy być dumni z faktu, że na polskim rynku pojawiła się i prężnie rozwija taka inicjatywa.

Przetestujcie i przekonajcie się sami:

Sprawdź WebWave

Udostępnij ten wpis:

Leave a Reply