Ranking użytkowników kreatorów stron www.
Jak stworzyć stronę internetową? Jaki kreator wybrać?

Wix opinie i opinie o WebWave – jak się do nich odnieść?

Wix opinie, webwave opinie, opinia o wix.com – zdarzyło Ci się szukać czegoś takiego? Pewnie tak. Nam na pewno ;). Szukaliśmy opinii o kreatorach stron internetowych – nie tylko tych najpopularniejszych. Szybko zauważyliśmy, że najczęściej wybierane są najlepsze kreatory stron internetowych. Tylko co oznacza, że jakiś kreator stron www jest najlepszy? I który z nich polecamy z czystym sumieniem?

Pewnie wiesz, że nasza opinia o WebWave jest jednoznaczna. Pisaliśmy już o tym, w tekście który z kreatorów stron wybrać Wix czy WebWave. Warto poszukać też innych rzeczy, które różnią oba kreatory.

Wix różni się od WebWave kilkoma funkcjami. Ale największą różnicą – dla nas – jest pomoc w języku polskim. A raczej to, że Wix nie ma pomocy w języku polskim. W przeciwieństwie do WebWave. O tym też pisaliśmy w tekście „Pomoc po polsku w kreatorach stron”. To bardzo ważna rzecz, zwłaszcza gdy natrafisz na jakiś kłopot przy tworzeniu strony.

Wix opinie

Jeśli masz wykupiony płatny pakiet, to możesz liczyć na pomoc premium. Wciąż po angielsku. Czyli gdy chcesz zrobić stronę, a dopiero potem płacić, to – w Wix.com musisz czekać na to, aż helpdesk się odezwie. Po angielsku. W WebWave dzwonisz lub piszesz na czacie. Pomoc premium po polsku mają wszyscy użytkownicy – od ręki.

Dobra opinia o Wix bierze się z tego, że wydaje się prosty. W kreatorze jest tylko kilka przycisków. Tak, to prawda. Do zrobienia prostej wizytówki wydaje się idealny. Ale jeśli zależy Ci na SEO, to nie wszystkie narzędzia są dostępne. Do tego zbudowanie strony w Wix – takiej naprawdę dużej – może być trudne. Po prostu gdy strona jest duża, to kreator działa bardzo wolno.

Ważną kwestią jest zawsze cena. Tu też opinie o Wix, że to optymalne narzędzie pod względem ceny wydaje się być mocno przesadzone. Tak, najtańszy pakiet pozwoli podpiąć domenę, ale nie znikną reklamy. To trochę… nie fair. Zwłaszcza że prawie 19 złotych / miesiąc za stronę, którą różni od wersji darmowej tylko domena i dostęp do lepszej pomocy to dużo. Aby otrzymać podobne funkcjonalności (choć nadal z ograniczoną przepustowością) co w WebWave należy zapłacić prawie 35 zł / miesiąc, czyli 10 zł drożej niż w WebWave (w którym to dodatkowo przepustowość nie jest ograniczana).

Opinie o WebWave

Tu też pojawiają się dobre opinie o WebWave. Przydadzą Ci się, zwłaszcza jeśli zależy Ci na możliwościach, łatwości działania i zawartości portfela. Duża część opinii o WebWave wiąże się z pomocą po polsku i tym, że zespół faktycznie pomaga (no i chce pomóc – niezależnie od tego, czy płacisz, czy nie). Ale pamiętaj – ten kreator naprawdę dużo potrafi.

Zwłaszcza że WebWave ma też rabaty dla nowych użytkowników. Wtedy plan płatny w WebWave – w którym nie ma reklam i ma w praktyce funkcje najdroższego pakietu w Wix – masz za jeszcze mniej. Mniej niż za najtańszy abonament w Wix.

wix.com opinie

Jasne, opinie o Wix są prawdzie – ten kreator daje sporo możliwości. Tylko nie w każdym pakiecie, a do tego – nie zawsze da się łatwo do tego dojść. Jeśli znasz dobrze angielski i masz sporo cierpliwości, to dasz radę w Wix. Tylko czy kreator jest po to, żeby uczyć cierpliwości?

Do tego trudno znaleźć informacje o możliwościach Wix. Wiele rzeczy „da się”, ale w którym planie… tego nie wiadomo. W WebWave piszą wprost: to i to za darmo; to i to w pakiecie płatnym. Przynajmniej nie ma sytuacji, że coś dopieścisz, a tam… niestety, nie ten pakiet, który planujesz dla swojej strony.

Inną rzeczą jest to, że w Wix możesz zrobić sporo, ale często trudno coś znaleźć. Łatwo ustawia się elementy, ale jeśli chcesz zrobić coś więcej na stronie, to przygotuj się na sporo zabawy. Dużo możliwości jest rozrzuconych po całym narzędziu i czasem sami szukamy czegoś przez dłuższą chwilę. A miało być przecież tak prosto i zgrabnie.

WebWave czy Wix – co lepiej wybrać

Stąd też nasza dobra opinia o WebWave. Wszystko, co jest potrzebne – jest pod ręką. Rzeczy zaawansowane też są, ale 99% sytuacji załatwia to, co masz w oknie głównym kreatora. Oczywiście sklepu w WebWave nie ma, ale postawienie darmowego sklepu jako elementu HTML nie zajmie dużo. Na pewno będzie kosztowało mniej niż plan ze sklepem i bez reklam Wix-a. Brzmi nieźle, nie sądzisz?

Do tego strony zrobione w WebWave daje się dobrze pozycjonować. Poza polami head i title na podstronach, w WebWave możesz je edytować w każdym artykule na blogu. To oznacza, że liczba słów kluczowych, które wykorzystasz, jest jeszcze większa. Wix na to nie pozwala.

Więc nasza opinia o Wix jest dosyć jasna. To fajne narzędzie, ale to lepsza opinia o WebWave zadecydowała, że znalazł się na pierwszym miejscu naszego rankingu. Zwłaszcza że kreator powinien być praktyczny i działać szybko. I mieć pomoc premium po polsku dla wszystkich użytkowników.

Zobacz dlaczego WebWave zajęło pierwsze miejsce w naszym niezależnym rankingu kreatorów stron internetowych.