Wix opinie, webwave opinie, opinia o wix.com – zdarzyło Ci się szukać czegoś takiego? Pewnie tak. Nam na pewno ;). Szukaliśmy opinii o kreatorach stron internetowych – nie tylko tych najpopularniejszych.

Chcieliśmy się dowiedzieć jak użytkownikom korzysta się z dwóch najlepszych kreatorów stron, chociaż szukaliśmy też informacji o innych tego typu narzędziach.

Pewnie wiesz, że nasza opinia o WebWave jest jednoznaczna. Pisaliśmy już o tym, w recenzji tego kreatora stron (niezmiennie, uważamy go za najlepszy kreator stron w 2019 roku, zwłaszcza jeśli chodzi o polski rynek).

Chcieliśmy też przyjrzeć się opiniom o obu kreatorach i ocenom użytkowników. Bo my to my – znamy się na robieniu stron. Ale czy każdy sobie poradzi z tymi narzędziami?

Jakich opinii o kreatorach stron szukaliśmy?

Wix różni się od WebWave kilkoma funkcjami. Ale największą różnicą – dla nas – jest pomoc w języku polskim. A raczej to, że Wix nie ma pomocy w języku polskim. I od razu to zauważyliśmy w opiniach o Wix.com. Ale nie uprzedzajmy faktów.

Warto wspomnieć, że pozostałe kreatory są gdzieś w tle. Rzadko kiedy trafialiśmy na opinie o nich i dlatego ten tekst – chociaż wychodził z innego założenia – okazał się zbiorem opinii na temat dwóch najpopularniejszych kreatorów stron.

Oczywiście – pojawiło się ostatnio trochę recenzji o otokreatorze i Muse, ale głównie dlatego, że oba zostały zamknięte, a ich użytkownicy – rozczarowani i zostawieni na lodzie. Dobre alternatywy znajdziecie w naszym rankingu :).

W przeciwieństwie do WebWave. O tym też pisaliśmy w tekście „Pomoc po polsku w kreatorach stron”. To bardzo ważna rzecz, zwłaszcza gdy natrafisz na jakiś kłopot przy tworzeniu strony.

Opinie o Wix, czyli co mówią o nim użytkownicy?

Największe kłopoty, na które natrafiliśmy, dotyczyły pomocy (a raczej jej braku).

Jeśli masz wykupiony płatny pakiet, to możesz liczyć na pomoc premium. Wciąż po angielsku. Czyli gdy chcesz zrobić stronę, a dopiero potem płacić, to – w Wix.com musisz czekać na to, aż helpdesk się odezwie. Po angielsku.

WebWave dzwonisz lub piszesz na czacie. Pomoc premium po polsku mają wszyscy użytkownicy – od ręki.

Wielu użytkowników chwali możliwości zrobienia strony (całkiem spore) lub bloga. Zwłaszcza na agregacyjnych portalach z opiniami na temat Wix-a.

Co ciekawe – jest na nich sporo opinii po polsku, więc możesz na nich sprawdzić, co sądzą o tym narzędziu polscy użytkownicy.

Do zrobienia prostej wizytówki wydaje się idealny. Ale jeśli zależy Ci na SEO, to nie wszystkie narzędzia są dostępne.

Do tego zbudowanie strony w Wix – takiej naprawdę dużej – może być trudne. Po prostu gdy strona jest duża, to kreator działa bardzo wolno.

Na to też uwagę zwracało wielu komentatorów i użytkowników. Wielu z nich pisało też, że ich strony nie indeksują się w Google, mimo wielu zapewnień ze strony Wixa, że te strony dobrze się pozycjonują. No cóż.

Ważną kwestią jest zawsze cena.
wix.com opinie

Tu też opinie o Wix, że to optymalne narzędzie pod względem ceny wydaje się być mocno przesadzone. Tak, najtańszy pakiet pozwoli podpiąć domenę, ale nie znikną reklamy. To trochę… nie fair.

Zwłaszcza że prawie 19 złotych / miesiąc za stronę, którą różni od wersji darmowej tylko domena i dostęp do lepszej pomocy to dużo.

Aby otrzymać podobne funkcjonalności (choć nadal z ograniczoną przepustowością) co w WebWave należy zapłacić prawie 35 zł / miesiąc, czyli 10 zł drożej niż w WebWave.

Do tego wiele osób narzeka na automatyczne ściągnie środków z konta i konieczność dodawania karty do konta. Oraz na to, ile kosztuje Wix poza promocjami. 

Opinie o WebWave, czyli co myślą o polskim kreatorze użytkownicy?

Wielu użytkowników zabiera głos na temat WebWave.

Na Google Moja Firma WebWave legitymuje się wysoką oceną 4,2/5, przy czym najniższe oceny pochodzą od osób, które albo nie rozumieją tematu, albo mają pretensje o to, że nikt nie odpowiedział im w weekend.

Cóż – póki co (luty 2019) WebWave nie ma pomocy w weekendy, za to wśród opinii na temat polskiego kreatora nie brakuje pochwał na temat helpdesku, więc skłaniamy się raczej ku pozytywnym opiniom.

Ale pamiętaj – ten kreator naprawdę dużo potrafi. I to też ma odzwierciedlenie w opiniach użytkowników na temat obu kreatorów.

Mało kto narzeka na to, ile kosztuje WebWave. Zwłaszcza że kreator ma stałe rabaty dla nowych użytkowników. Wtedy plan płatny w WebWave – w którym nie ma reklam i ma w praktyce funkcje najdroższego pakietu w Wix – masz za jeszcze mniej. Mniej niż za najtańszy abonament w Wix.

Jak się odnieść do opinii o kreatorach stron?

Jasne, opinie o Wix są prawdzie – ten kreator daje sporo możliwości. Tylko nie w każdym pakiecie, a do tego – nie zawsze da się łatwo do tego dojść.

Jeśli znasz dobrze angielski i masz sporo cierpliwości, to dasz radę w Wix. Tylko czy kreator jest po to, żeby uczyć cierpliwości?

Do tego trudno znaleźć informacje o możliwościach Wix. Wiele rzeczy „da się”, ale w którym planie… tego nie wiadomo.

Podobnie jest ze skutecznością tych „da się” – wspominaliśmy o kłopotach z SEO i pozycjonowaniem stron zrobionych w Wix.

W WebWave piszą wprost: to i to za darmo; to i to w pakiecie płatnym. Przynajmniej nie ma sytuacji, że coś dopieścisz, a tam… niestety, nie ten pakiet, który planujesz dla swojej strony.

Inną rzeczą jest to, że w Wix możesz zrobić sporo, ale często rzeczy trudno coś znaleźć.

Do tego jeśli nie znasz angielskiego wiele funkcji może być niedostępnych, bo trzeba je uruchamiać z poradnikiem (po angielsku) pod ręką.

Łatwo ustawia się elementy, ale jeśli chcesz zrobić coś więcej na stronie, to przygotuj się na sporo zabawy.

Dużo możliwości jest rozrzuconych po całym narzędziu i czasem sami szukamy czegoś przez dłuższą chwilę. A miało być przecież tak prosto i zgrabnie.

WebWave czy Wix – co lepiej wybrać

Stąd też nasza dobra opinia o WebWave. Wszystko, co jest potrzebne – jest pod ręką. Rzeczy zaawansowane też są, ale 99% sytuacji załatwia to, co masz w oknie głównym kreatora.

Oczywiście sklepu w WebWave nie ma, ale postawienie darmowego sklepu jako elementu HTML nie zajmie dużo. Na pewno będzie kosztowało mniej niż plan ze sklepem i bez reklam Wix-a. Brzmi nieźle, nie sądzisz?

Do tego strony zrobione w WebWave daje się dobrze pozycjonować. Poza polami head i title na podstronach, w WebWave możesz je edytować w każdym artykule na blogu. To oznacza, że liczba słów kluczowych, które wykorzystasz, jest jeszcze większa. Wix na to nie pozwala.

Więc nasza opinia o Wix jest dosyć jasna. To fajne narzędzie, ale to lepsza opinia o WebWave zadecydowała, że znalazł się na pierwszym miejscu naszego rankingu.

Zwłaszcza że kreator powinien być praktyczny i działać szybko. I mieć pomoc premium po polsku dla wszystkich użytkowników.