Generator stron www to narzędzie, które może przypominać kreator stron, ale nie jest do końca tym samym. Na pierwszy rzut oka może być podobny, jednak nie musi się to pokrywać z prawdą. Zobacz, gdzie jest różnica.

Generator stron www wyrzuca „gotową stronę” po wpisaniu kilku rzeczy. To może być nazwa, adres i lokalizacja. Pewnie przy okazji wybór jakiegoś szablonu i tak dalej.

Stronę w takim generatorze robi się w kilka chwil, jednak jest to o tyle kompromisowe rozwiązanie, o ile chcesz się liczyć z tym, że Twoja strona będzie wyglądała tak samo jak masa innych lub będzie trzeba poświęcić naprawdę dużo czasu żeby ogarnąć stronę do końca. Tak porządnie do końca.

Generowanie stron ma też kolejne wady.

Ogranicza możliwości kreacji. Sprawdza się oczywiście, gdy nie masz zupełnie pomysłu na stronę, jednak nie przesadzajmy. Rozwiązanie, które „pasuje” dla każdego w praktyce nie sprawdza się w żadnym z wypadków. Wiesz, to trochę jak z ciuchami one-size. Nie pasują na nikogo.

Generator stron www nie jest pod tym względem wyjątkiem.

Niektóre kreatory udostępniają taki generator. Strony tworzy algorytm, a po kilku chwilach strona jest gotowa. Wpisujesz co trzeba i gotowe. Tylko nie do końca.

Pierwsze wrażenie jest takie, że strona wygląda naprawdę ładnie. Jest efekt wow i ogółem – wszystko wygląda całkiem sensownie. Tylko po kilku minutach możesz zacząć się zastanawiać, czy aby na pewno wszystko jest OK i tak fajnie. Coś zaczyna nie pasować, coś zaczyna odstawać od normy. Jakiegoś elementu nie chcesz.

Wtedy się okazuje, że generator stron www nie zawsze się sprawdza i dużo lepszym rozwiązaniem jest kreator stron.

Alternatywą dla „generowania” stron jest wybór darmowego szablonu i uzupełnienie go odpowiednimi informacjami. Wtedy kreator stron robi za sensowny generator stron www. I naprawdę to rozwiązanie się sprawdza.

Kreator czy generator stron www?

Jeśli popatrzysz na to w ten sposób, to praktycznie każdy kreator może być tak nazwany. Jednak nie musi to oznaczać, że każde z nich oferuje takie same funkcje. Zwłaszcza w wersji darmowej.

Dlatego jeśli się zastanawiasz, jaki generator stron www warto wybrać, to zastanów się, czy nie lepiej wybrać najlepszych kreatorów stron www ;). I potraktować je jako narzędzie, w którym zrobisz swoją stronę!