Żyjemy w czasach, kiedy strony internetowe stają się wymogiem w każdej możliwej dziedzinie. Spektrum możliwości jakie daje obecność w internecie na własnej stronie www jest ogromne, a do tego cały czas się powiększa. Tworzenie własnej witryny może na początku wydawać się trudne. To dosyć skomplikowane i wieloetapowe przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Zdarza się, że przyszli twórcy stron internetowych nie wiedzą od czego zacząć. Czują się przytłoczeni ogromem pracy, który ich czeka. W związku z tym chciałbym odpowiedzieć na dosyć istotne pytanie: Jak zrobić stronę internetową w 2021 roku? 

Jeśli zastosujesz się do moich rad, szybko przekonasz się, że własna strona internetowa wcale nie jest trudna do zrobienia. Zaczynamy!

Czy warto zakładać stronę internetową?

Być może zastanawiasz się czy strona www jest Tobie rzeczywiście potrzebna. W końcu istnieje wiele możliwości zaprezentowania się w sieci. Przede wszystkim chodzi tu o media społecznościowe. 

Niektóre firmy i organizacje nie tworzą własnych stron, ale skupiają się na prowadzeniu profili w social media, na przykład na Facebooku. Na początku może to wydawać się dobrą strategią. Jednak szybko może okazać się, że trafiłeś w ślepą uliczkę. Oczywiście taki firmowy profil bardzo się przydaje i nie powinieneś z niego rezygnować.

Z drugiej strony to za mało, żeby na poważnie zaistnieć w sieci. Firmowa strona w portalu społecznościowym ma poważne ograniczenia. umieścisz na niej tylko takie informacje na jakie zezwala właściciel serwisu. Nie masz też możliwości modyfikacji wyglądu graficznego, co zmniejsza możliwość budowania rozpoznawalności w internecie.

Z tego powodu warto zrobić stronę internetową. Najprostszym sposobem jest zlecenie tego zadania specjalistycznemu podmiotowi. Jednak koszty usług profesjonalnych web developerów są niezwykle wysokie. Stworzenie nawet mało skomplikowanej witryny, to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Nie każdego na to stać. Zwłaszcza, jeśli jesteś małym przedsiębiorcą, albo po prostu chcesz podzielić się ze światem swoim hobby. Na szczęście stworzenie strony internetowej od podstaw, to już nie czarna magia i to nawet dla osób, które nie są biegłe w obsłudze skomplikowanych programów komputerowych. Mało tego. Możesz stworzyć stronę www nawet, jeśli nie umiesz kodować dzięki kreatorom stron www jak np. WebWave lub Duda. Zatem jak stworzyć swoja stronę internetową? Oto kilka praktycznych porad, które Ci w tym pomogą.

Od czego zacząć tworzenie strony internetowej?

Początkujący twórcy stron www to szczególna kategoria. Jak mówi znane przysłowie, najtrudniej jest zrobić pierwszy krok. Potem wykonywanie kolejnych działań będzie już coraz łatwiejsze.

Poza tym, z czasem nabierzesz doświadczenia, a co za tym idzie wzrosną Twoje umiejętności praktyczne a także pewność siebie. Z pewnością nie trzeba bac się tego zadania, poniewaz z czasem wszystko stanie się prostsze a praca będzie coraz szybsza i zacznie dostarczać przyjemności. Co powinieneś zrobić zanim zabierzesz się do pracy? Oto lista zadań.

Określ cel strony

To pierwszy krok, który wydaje się tak oczywisty, że jest często pomijany. Zdarza się, że twórcy zastanawiając się jak stworzyć stronę internetową zapominają odpowiedzieć sobie na ważne pytanie: o czym zrobić stronę internetowa i do czego ma służyć?

Zasadniczo możemy podzielić witryny na dwie kategorie: strony komercyjne i niekomercyjne.

W tym pierwszym przypadku chodzi o działalność biznesową. Ostatecznym celem strony będzie zarabianie pieniędzy. Możemy jednak wyróżnić kilka rodzajów takich witryn. Najbardziej oczywistym sposobem zarabiania jest stworzenie strony sprzedażowej, na której będziesz oferował konkretny produkt lub usługę. Bardziej rozbudowaną wersją takiej witryny jest sklep internetowy. Tutaj użytkownik ma do wyboru całą gamę produktów.

Komercyjne strony to jednak nie tylko takie, na których możliwa jest bezpośrednia sprzedaż. Każdy przedsiębiorca potrzebuje przynajmniej strony-wizytówki czyli landing page, na którym przedstawi swoją ofertę i pokaże gdzie znajduje się siedziba firmy.

Drugim rodzajem stron są strony niekomercyjne. Te możemy z kolei podzielić na dwie kategorie. W pierwszej znajdziemy różnego rodzaju fundacje, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. W ich przypadku cel stworzenia strony będzi podobny do witryny wizerunkowej przedsiębiorstwa. Będzie miała za zadanie zbudowanie świadomości istnienia organizacji, ukazania jej celów, misji i wartości jakie reprezentują.

Inny typ to strony osób prywatnych. Istnieje wiele powodów, dla których użytkownicy chcą stworzyć taką witrynę. Najczęściej chodzi tu jednak o podzielenie się ze światem swoimi zainteresowaniami lub opiniami.

Jeśli określiłeś cel strony, możesz się zabrać do pracy. Co w takim razie musisz zrobić teraz?

Przygotuj plan strony

Każde skomplikowane działanie lepiej zaplanować przed rozpoczęciem działań. Nie inaczej jest w przypadku projektowaniu witryn. Jak zrobić stronę internetową, jeśli nie wiesz co ma się na niej znaleźć? To w praktyce niemożliwe. Dlatego to jeden z najważniejszych etapów całego procesu. Jak wygląda w praktyce?

Zastanów się jakie elementy mają znaleźć się na Twojej witrynie. Będzie to o tyle łatwe, że określiłeś już cel strony. To od niego będzie zależało jakie elementy znajdą się na gotowej stronie internetowej.

Znajdź narzędzie do stworzenia strony www

Do wyboru masz kilka możliwości zbudowania witryny. Aby pomóc Ci zdecydować, jak stworzyć stronę internetową, krótko je omówię. Myślę, że dzięki tym krótkim opisom szybciej i łatwiej zdecydujesz jak zrobić stronę internetową nawet, jeśli jeszcze nie masz w tym aspekcie żadnego doświadczenia.

Kodowanie

To najstarszy sposób budowania witryn. Wykorzystuje się tu jeden z języków programowania. Podstawowy język to HTML. Inne używane do tego celu to JavaScript, CSS czy PHP. Kodowanie to nie łatwe zadanie. Zajmują się tym głównie profesjonalni programiści lub naprawdę zaawansowani pasjonaci. Nauka kodowania zajmuje wiele lat. Nie jest to więc dobre rozwiązanie, jeśli szybko chcemy stworzyć profesjonalną stronę www, która będzie przyjazna dla użytkownika.

CMS

Content Management System, czyli system zarządzania treścią. To rozwiązania opracowane w celu przyspieszenia procesu tworzenia strony. W CMS wygląd strony jest oddzielony od jej treści. Oznacza to, że zamieszczanie nowych podstron i artykułów czy modyfikacja istniejących treści jest znacznie szybsza i prostsza, niż w przypadku kodowania.

Najpopularniejszym rozwiązaniem tego typu jest obecnie WordPress. Oferuje on wiele bezpłatnych i płatnych szablonów, na których użytkownik może umieścić dowolne treści – teksty, grafiki czy wideo. Niestety, to rozwiązanie nie jest pozbawione wad. Strony stworzone na szablonach są do siebie podobne. Oczywiście możliwa jest modyfikacja wzoru, jednak wymaga to już umiejętności kodowania. Podsumowując, z użyciem CMS zrobimy stronę, która albo jest bardzo podobna do innych, albo trudna do wykonania.

Zlecenie wykonania strony

Ta opcja wydaje się najłatwiejsza. Wystarczy powierzyć całe zadanie specjaliście. Wtedy nie musisz już zastanawiać się jak zrobić stronę internetową. Niestety, rzeczywistość nie wygląda tak różowo.

Powstawanie witryny to dosyć długi proces. Konieczne są ciągłe konsultacje z web developerem, który podejmie się tego zadania. Trzeba na początku przekazać mu nasze założenia, a potem na bieżąco monitorować postęp prac, a nawet zmieniać koncepcję witryny. Poza tym, zlecenie zbudowania strony profesjonaliście wiąże się z kosztami. A te są niemałe. Nawet w wypadku prostej witryny sięgają kilku tysięcy złotych.

Kreatory stron www

Na to rozwiązanie powinny zwrócić uwagę głównie osoby, które nie mają doświadczenia w tworzeniu stron www. Pierwszą zaletą kreatorów jest prostota obsługi. W większości z nich stworzysz nawet dosyć złożoną stronę www bez konieczności kodowania.

Poza tym kreatory to narzędzia typu WYSIWYG, czyli what you see is what you get. Oznacza to, podczas tworzenia strony widzisz jak będzie ona wyglądała z punktu widzenia użytkownika.

 

Korzystanie z kreatora przypomina w pewnym sensie budowanie z klocków. Wystarczy w odpowiedni sposób połączyć ze sobą elementy strony, takie jak np. nagłówki, menu, przyciski czy stopka. W ten sposób otrzymujesz projekt, który możemy wypełnić dowolnie wybranymi treściami. Taka strona jest wtedy gotowa do opublikowania w sieci.

Prosta strona czy rozbudowana witryna?

Zastanowiłaś się już nad narzędziem, z którym stworzysz swoją witrynę. Teraz pora stworzyć jej projekt. Możesz tu zdecydować się na dwa rozwiązania:

Strony typu one page

Na ten typ powinieneś zwrócić szczególną uwagę. To najprostszy typ witryny, na którym znajdziemy tylko jedną stronę. Ten rodzaj projektu zyskuje ostatnio na popularności.

Powód jest jeden – urządzenia mobilne. W tej chwili większośc użytkowników wchodzi na strony z telefonów lub, nieco rzadziej, tabletów. W związku z tym nawigacja na stronie powinna być maksymalnie uproszczona. Trudno jest z poziomu urządzenia mobilnego przedzierać się przez skomplikowaną witrynę z wieloma podstronami. Dlatego strony typu one page przeżywają renesans.

Multipage

To bardziej rozbudowana witryna, która zawiera przynajmniej kilka podstron. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że uda Cię się zmieścić dużo więcej informacji. Jednak musisz upewnić się, że nawigacja na stronie jest intuicyjna, w przeciwnym wypadku użytkownicy mogę łatwo się zgubić, co zniechęci ich do jej odwiedzania.

Co powinno znaleźć się w projekcie strony?

Niezależnie od tego jaki typ projektu wybierzesz, na Twojej stronie powinno znaleźć się kilka podstawowych elementów. Dzięki nim witryna będzie przejrzysta, łatwa w nawigacji i przyjazna dla użytkowników.

Menu strony

To element, który zazwyczaj jest umieszczony na górze witryny. Składają się na niego odnośniki prowadzące do podstron, lub w przypadku strony typu one page do poszczególnych sekcji na stronie. Menu jest bardzo istotne, jeśli zastanawiasz się jak zrobić stronę internetową, na której użytkownik odnajdzie się z łatwością.

Strona główna

Każda, nawet najprostsza witryna musi mieć stronę główną. W to miejsce trafia użytkownik po wpisaniu adresu w przeglądarce. Na stronie głównej umieszcza się zwykle najważniejsze informacje, dzięki którym osoba odwiedzająca stronę wie, co będzie mogła na niej znaleźć.

Sekcja “o mnie”

Tutaj zaprezentujesz siebie, lub firmę czy instytucję dla której powstała strona. Wielu twórców stron uważa tę sekcję za niepotrzebną i zaniedbuje proces jej projektowania. To błąd. Użytkownicy chcą wiedzieć z kim mają do czynienia, jaka jest misja organizacji i sposób jej działania. Stworzenie dobrej sekcji “o mnie” to podstawa budowania wizerunku a jednocześnie część całościowej koncepcji.

Stopka

To element znajdujący się na samym dole strony. Użytkownicy odwiedzający witrynę znajdą tu podstawowe informacje, takie jak adres, formularz kontaktowy, telefon i inne. Stopka powinna pojawiać się na każdej podstronie. Dzięki temu projekt całej witryny staje się bardziej spójny. Pozwala użytkownikowi na zorientowanie się na jakiej właściwie stronie się znajduje. To bardzo ważne zagadnienie o którym nie możesz zapomnieć, jeśli poważnie zastanawiasz się nad tym jak zrobić stronę internetową.

Dobierz treści na stronę

Teksty

Słowo pisane to najprostszy do stworzenia sposób komunikacji z użytkownikiem strony internetowej. W końcu do stworzenia tekstu wystarczy najprostszy edytor. Oczywiście kreatory stron www również umożliwiają bezpośrednie wpisywanie w nich tekstów. Dlatego prawie każda witryna zawiera ten typ komunikacji. A jakie powinny być teksty na stronę www?

Po pierwsze, powinny być atrakcyjne. Pamiętaj, że to Ty musisz zainteresować odbiorcę i sprawić, że pozostanie na Twojej stronie. Nie zrobisz tego, jeśli nie zwrócisz uwagi na jakość tekstu.

Podstawą jest również angażująca treść. Zadbaj o to, żeby użytkownicy znaleźli na Twojej witrynie dokładnie to, czego potrzebują. W tym celu musisz bardzo dokładnie rozpoznać swoją grupę docelową. Dowiedz się co naprawdę interesuje Twoich odbiorców. Odpowiedzi poszukaj na forach internetowych, w mediach społecznościowych czy na forach konkurencji. Na dobry research warto poświęcić naprawde dużo czasu. Zaprocentuje to w przyszłości.

Po zbadaniu grupy docelowej możesz przygotować teksty. Cały czas myśl o użytkownikach. Teksty powinny być dla nich zrozumiałe. Unikaj zdań wielokrotnie złożonych czy trudnych wyrażeń. Używaj języka jakim posługują się Twoi odbiorcy. Dzięki temu pokażesz, że jesteś częścią ich społeczności i wzbudzisz zaufanie. Przełoży się to na popularność Twojej witryny. w ten sposób przybliżysz się do celu, dla którego stworzyłeś swoją stronę internetową.

Zdjęcia

Strony internetowe oparte wyłącznie na tekstach to już odległa przeszłość. Od lat witryny nie mogą się obejść bez ilustracji. Najpopularniejszą formą graficzną są zdjęcia. Nic dziwnego. Z jednej strony łatwo je wykonać. Obecnie większość dobrych telefonów dysponuję aparatami tak wysokiej jakości, że wykonane nimi fotografie zadowolą oko przeciętnego użytkownika. Dlatego część osób tworzących strony www sama zajmuje się robieniem do nich zdjęć. Ta strategia ma kilka zalet.

Samodzielnie wykonane fotografie pozwalają pokazać dokładnie to, na czym Ci zależy. Dlatego są świetnym dopełnieniem treści pisanych. Poza tym są oryginalne, co jest promowane przez Google w wynikach wyszukiwania.

Alternatywą dla samodzielnego wykonywania zdjęć są ich płatne i bezpłatne banki. Można w nich znaleźć fotografie właściwie na każdy temat. Ich wadą jest powtarzalnośc oraz to, że większośc z nich wygląda sztucznie. To jednak dobra propozycja dla osób, którym zależy na czasie oraz takich, które potrzebują zdjęć o wysokiej rozdzielczości, ale nie mogą sobie pozwolić na profesjonalne sesje.

Ilustracje

To kolejny rodzaj grafik, który powinien przyjść Ci na myśl, kiedy zastanawiasz się jak stworzyć stronę internetową. Ilustracje pełnią podobną funkcję jak zdjęcia. Warto zwrócić uwagę, aby ilustracje były spójne z całym projektem graficznym witryny.

Stworzenie ilustracji można powierzyć specjaliście. Wtedy będą one najwyższej jakości i dostosowane wyglądem do całej strony. Można też, tak jak w przypadku zdjęć, skorzystać z płatnych lub bezpłatnych banków.

Wideo

Pamiętaj o tym, aby treści wideo nie odtwarzały się w momencie wejścia użytkownika na stronę. To z jednej strony irytuje użytkowników, z drugiej negatywnie wpływa na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania Google.

W przypadku osób myślących nad tym, jak zrobić stronę internetową, najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie prostych filmików za pomocą smartfona. Trzeba przy tym pamiętać o dobrym oświetleniu i nagłośnieniu.

Audio

Popularność serwisów streamingowych sprawiła, że materiały audio przeżywają obecnie swój renesans. Nie chodzi oczywiście o irytujące efekty dźwiękowe, które atakowały użytkowników ze wszystkich stron jeszcze dwie dekady temu. To w obecnej chwili głównie podcasty, czyli internetowy odpowiednik audycji radiowych. Na to medium powinieneś zwrócić uwagę z kilku powodów.

Podcasty to świetna możliwość prezentacji skomplikowanych treści w przystępnej formie. Wielu użytkownikom dużo łatwiej skupić się na żywym słowie, niż na blokach tekstu. Ma to szczególne znaczenie, jeśli chcesz przekazać treści eksperckie szerokiej grupie odbiorców. Dzięki podcastom łatwiej będzie do nich dotrzeć.

Logo to nie tylko element strony internetowej. To także ważna część budowania wizerunku i świadomości marki. Dlatego jego stworzenie to prawdziwe wyzwanie, na które należy poświęcić wiele czasu.

Warto zdecydować się tu na usługi specjalistycznej firmy, bądź wolnego strzelca z dobrym doświadczeniem. Nie powinieneś oszczędzać na projekcie logotypu, jeśli myślisz jak zrobić stronę internetową, która przyciągnie użytkowników, zainteresuje ich daną tematyką i sprawi, że zostaniesz zapamiętany.

Dobre logo natychmiast kojarzy się z marką, dla która zostało stworzone. Chyba każdy, kto widzi charakterystyczny znaczek Nike czy Mercedesa bez trudu rozpozna tej marki. Nie konieczne są tu żadne dodatkowe informacje, nawet nazwa firmy czy produktu.

Logotyp przede wszystkim powinien być podstawowym elementem identyfikacji wizualnej, do którego odniesiesz cały projekt graficzny strony. To od niego będzie zależał wygląd i charakter poszczególnych składowych gotowej witryny. 

Kolorystyka witryny również zależy od logo. Masz tu dwie możliwości stworzenia projektu. Możesz zdecydować się na wybór barw dopełniających lub kontrastujących z logotypem. W wyborze pomocne będzie koło barw. To wzornik stosowany przez twórców praktycznie od zawsze. Jak wygląda i na czym polega jego stosowanie? Koło barw to zestawienie kolorów, w którym te najbardziej do siebie podobne odcieniem leżą najbliżej, a te kontrastowe są maksymalnie oddalone.

Logo na swoją stronę internetową możesz też spróbować stworzyć samodzielnie. Z jednej strony nie jest to łatwe zadanie. Z drugiej, to bardzo rozwijające zajęcie i warto czasami przynajmniej podjąć taką próbę. Jak zwykle, masz tutaj sporą paletę możliwości do wyboru.

Samodzielne tworzenie logotypu na stronę w programie graficznym

To chyba najlepsze rozwiązanie, ale z jednym zastrzeżeniem: powinieneś się na nie zdecydować raczej w momencie, kiedy masz już jakiekolwiek doświadczenie z tworzeniem grafiki. W przeciwnym razie wybór i nauka odpowiedniego programu, który umożliwi pracę zajmie mnóstwo czasu. Konieczne może też okazać się wykupienie licencji na dane narzędzie. Nie jest to tanie. Ceny programów mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych.

W tym wypadku, z pomocą może przyjść Canva. Jest to bardzo popularne narzędzie, uwielbiane przez wiele firm i freelancerów. W łatwy sposób stworzysz ciekawe grafiki, a ich jakość nie będzie odbiegać od tych zrobionych przez profesjonalistów. Możesz też korzystać z gotowych szablonów.

Tworzenie logo w generatorze

Jeśli nie czujesz się na siłach, aby stworzyć logo na swoją stronę internetową w programie graficznym, masz alternatywę. W internecie znajdziesz wiele kreatorów, które pomogą Ci samodzielnie stworzyć logo.

Możesz wybierać spośród narzędzi płatnych i bezpłatnych. Różnią się one między sobą zasadą działania, jednak wszystkie zostały stworzone w jednym celu: mają za zadanie umożliwić stworzenie logo nawet osobom, które nie mają nawet najmniejszego doświadczenia w tworzeniu grafiki. Dlatego praca w tych programach jest maksymalnie uproszczona i stworzenie gotowego projektu jest możliwe nawet w czasie kilkunastu minut.

W sieci bez trudu możesz wybrać jeden z wielu wzorów, który możesz szybko i bez szczególnej wiedzy oraz doświadczenia dostosować do swoich potrzeb. Wiąże się z tym ryzyko. Logo stworzone w ten sposób będzie wyglądało jak tysiące innych znaków. W związku z tym praktycznie nie będzie możliwe wyróżnienie się w ten sposób na tle konkurencji.

Mało tego. Z tego samego powodu Twoja firma lub organizacja może się łatwo pomylić z konkurencją, lub co gorsza z podmiotami działającymi w innych branżach, z którymi czasami wolałabym nie być kojarzony.

Dlatego, jak widać, lepszym pomysłem niż skorzystanie z gotowego logo jest zlecenie lub samodzielne stworzenie projektu.

Jak zrobić stronę internetową – techniczne aspekty tworzenia witryny

Wiesz już, o czym zrobić stronę internetową. Poznałeś porady, które pomogą Ci umieścić na niej odpowiednie treści. W tej części zajmiemy się technicznymi aspektami tego zagadnienia. Na początku mogą one wydawać się dość skomplikowane, ale nie zrażaj się. Po lekturze wszystko stanie się dla ciebie dużo jaśniejsze.

Gdzie wykupić domenę

Domena to nazwa Twojej witryny internetowej. Przykładowo moja to kreatorystronwww.pl. Domena składa się z kilku części: nazwy głównej, którą można wybrać praktycznie dowolnie i rozszerzenia, czyli końcowej części rozpoczynającej się kropką.

Istnieje wiele rodzajów rozszerzenia domen. Najpopularniejsze z nich to rozszerzenia krajowe – .pl dla Polski, .de dla niemiec, .us dla Stanów Zjednoczonych, .fr dla Francji itt. Rozszerzenie .com stosuje się przy witrynach komercyjnych, .gov na stronach administracji publicznej, .org są przeznaczone dla organizacji pozarządowych.

Domeny nie da się właściwie kupić na własność, można ją zarejestrować na określony czas. Jest to więc usługa, nie produkt.

Jak zarejestrować domenę

Masz na to 2 sposoby. Pierwszy z nich to zwrócenie się bezpośrednio do rejestratora domen. Należy wejść na stronę rejestratora domen, sprawdzić dostępność wybranej opcji i przejść proces rejestracji. Całość może trochę potrwać i wymaga dopełnienia kilku formalności.

Jeśli zdecydowałeś się utworzyć swoją witrynę w kreatorze stron www, zarejestrujesz swoją domenę bezpośrednio w nim. Nie będziesz musiał sam szukać zewnętrznego partnera i martwić się wypełnianiem długich formularzy. Warto dodać, że podczas korzystania z niektórych kreatorów domenę dostajesz na rok za darmo. Jest tak np. w przypadku kreatora WebWave.

Kupno miejsca na serwerze

Aby Twoja strona internetowa był widoczna dla użytkowników, tworzące ją pliki muszą zostać zapisane na serwerze. Taka usługa nazywa się hostingiem i jest, podobnie jak rejestracja domeny, opłacana cyklicznie. 

Podobnie jak w przypadku domen, istnieje wiele podmiotów, które zajmują się udostępnianiem miejsca na serwerze. Jak więc wybrać najlepszą ofertę? Zwróć uwagę na kilka parametrów.

Podstawowe to pojemność i transfer. Pierwszy odnosi się do tego, ile miejsca uzyskasz na swoje pliki. w drugim przypadku chodzi o ilość użytkowników, którzy jednocześnie będą mogli odwiedzać Twoją stronę.

Wybór może okazać się trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli jesteś osoba początkującą. Dlatego tutaj również warto skorzystać z propozycji kreatorów stron www. Najczęściej ich twórcy umożliwiają użytkownikom wykupienie hostingu na serwerze o odpowiednich parametrach. dzięki temu nie musisz martwić się o techniczne aspekty tego procesu.

Certyfikat SSL

Certyfikat SSL to potwierdzenie, że Twoja strona jest bezpieczna dla użytkowników. Google uznaje za niebezpieczne strony, które go nie posiadają. Na rynku istnieje wiele firm, dzięki którym możesz wygenerować certyfikat SSL. Jest to jednak zadanie dosyć skomplikowane techniczne i łatwo się pogubić.

Na szczęście, certyfikat SSL jest dostępny dla użytkowników kreatorów już po kilku kliknięciach. Tworząc stronę z takim narzędziem zdobędziesz go szybko i łatwo.

Najczęściej zadawane pytania

Poznałeś już tajniki tworzenia stron internetowych. Jeśli jeszcze masz jakieś wątpliwości, przeczytaj listę najczęstszych pytań moich Czytelników.

Darmowa strona internetowa – czy to możliwe?

Stworzenie strony internetowej za darmo jest możliwe w jednym z wielu kreatorów stron www. Domena i hosting sa jednak z reguły płatne, jednak ceny nie muszą być wygórowane. Na przykład w przypadku kreatora WebWave to tylko 25 zł za miesiąc.

Jak zrobić stronę internetową z szablonu?

Szablon to gotowy wstępny projekt witryny. Aby stworzyć z niego gotową stronę, wystarczy podmienić poszczególne elementy, przede wszystkim teksty, na własne. Cały proces może zająć, w zależności od skali wprowadzanych zmian, od kilkunastu minut.

O czym można zrobić stronę internetową?

Tematyka stron internetowych jest dowolna. Z grubsza możemy podzielić je na witryny profesjonalne, które są częścią prowadzenia biznesu i prywatne, na których użytkownicy najczęściej dzielą się ze światem swoim hobby.

Gdzie zrobić stronę internetową za darmo?

Istnieje wiele darmowych programów, dzięki którym stworzysz stronę www za darmo. W celu wyboru najlepszego, zachęcamy do zapoznania się z moim rankingiem kreatorów stron www.

Kreator stron www co to?

To program, dzięki któremu w łatwy sposób stworzysz stronę internetową bez konieczności kodowania. Będziesz mógł skorzystać z gotowych szablonów i dopasować je do swoich potrzeb.

PS. Odpowiedni kreator stron www dla Twoich potrzeb

Każdy bowiem szuka czegoś trochę innego. Jedna osoba potrzebuje stworzyć stronę-wizytówkę swojej firmy, inna bloga o swoim hobby, wiele osób potrzebuje strony o charakterze “uniwersalnym”. Stąd też odpowiedź na pytanie “Jak zrobić stronę internetową?” dla różnych osób może się różnić. Bo i same kreatory stron www różnią się między sobą, często w sposób znaczący. Łatwość użytkowania, szybkość działania, ilość dostępnych elementów i funkcji, stopień optymalizacji, poziom skomplikowania, support i polityka cenowa. A to i tak nie wszystko.

Mamy szczerą nadzieję, że nasz blog i ranking kreatorów pomoże Ci znaleźć to czego szukasz. Wierzymy, że zaoszczędzony w ten sposób czas zainwestujesz w tworzenie swojej strony internetowej, a wynik tych działań będzie nie tylko zadowalający ale przede wszystkim zgodny z Twoimi pierwotnymi założeniami.