Ranking użytkowników kreatorów stron www.
Jak stworzyć stronę internetową? Jaki kreator wybrać?

Własna strona internetowa za darmo

Największą zaletą stron internetowych za darmo jest możliwość przetestowania narzędzia. Każdy może sprawdzić, czy jakiś program do tworzenia stron www nadaje się dla nich. Do tego własna strona internetowa za darmo może mieć więcej zalet niż wad.

Jak zrobić własną stronę internetową?

Trzeba zacząć od tego, że darmowe strony internetowe pozawalają na naukę. To niezwykle istotny element tworzenia stron www, bo sama wiedza o tym, jak jest skonstruowana strona i jak powinna być napisana może się okazać niepotrzebna. Zwłaszcza w świecie, w którym tak ważny jest UX. Dobry projekt strony internetowej często okazuje się istotniejszy niż wiele godzin spędzonych na opanowywaniu kolejnych linii kodu.

Pisaliśmy już o ograniczeniach darmowych stron internetowych. Teraz warto powiedzieć nieco więcej o możliwościach, które dają.

Możliwości darmowych stron internetowych

Jest ich trochę.

Przede wszystkim chodzi o naukę, czyli opanowanie samego procesu tworzenia stron internetowych. Większość osób, zabierając się za to, w pewnym momencie się gubi i brakuje im pomysłu na to, co dalej. Darmowe strony pozwalają na wyćwiczenie dobrych nawyków.

Do tego web design zmienił się w ostatnich latach. Jeszcze piętnaście lat temu były tabelki, dziesięć – WordPress i w praktyce praca w tabelkach, pięć lat temu weszła rewolucja mobilna i UX stanął na głowie, w końcu stawiając użytkownika na pierwszym miejscu.

Wtedy trendy szybko zmieniły się w obowiązujące standardy, a twórcy stron zauważyli, że warto robić strony internetowe inaczej. I dlatego warto korzystać z kreatorów stron internetowych, bo to dzięki nim można wykorzystać w stu procentach możliwości darmowych stron internetowych. A przynajmniej w niektórych przypadkach.

Własna strona internetowa za darmo – do czego się przydaje?

Żeby się przekonać czy warto. Do darmowy kreator stron www ma ograniczone możliwości w wersji darmowej. W praktyce wiele z nich oferuje niewiele, chociaż są wyjątki. Dlatego poświęciliśmy jedną ze składowych oceny kreatorów stron www darmowym wersjom.

Do tego przydają się, gdy chcesz porównać możliwości, które dają kreatory. To bardzo ważne, zwłaszcza że część kreatorów wymaga jednak zapłacenia całkiem konkretnych kwot.

Darmowa strona www daje też możliwość pokazania – na przykład klientowi – projektu zanim jeszcze strona zostanie podpięta pod własną domenę. Zwłaszcza jeśli ma świetne i responsywne darmowe szablony stron internetowych.

Dodatkową zaletą darmowej strony www zrobionej w kreatorze jest to, że nie trzeba się zastanawiać, skąd wytrzasnąć hosting. Większość kreatorów, a na pewno te najlepsze, dają darmowy hosting. Ma to dużo sensu, bo łatwo nauczyć się robienia stron internetowych i nie martwić się o to, że trzeba płacić za serwer lub szukać jakichś dziwnych rozwiązań, żeby skonsultować z kimś temat projektu.