Jakimi programami tworzyć strony internetowe?

Popularne powiedzenie mówi, że „jeśli czegoś nie ma w internecie – to znaczy, że nie istnieje”. Wprawdzie to żart, ale czy nie ma  w nim sporo prawdy? Strony www towarzyszą nam na każdym kroku – w pracy, szkole, na uczelni, przy rozrywce, zakupach. Kontaktujemy się przez nie z bliskimi osobami, wyszukujemy potrzebne informacje, kupujemy, weryfikujemy kontrahentów. Dla firm, niezależnie od branży posiadanie własnej strony www stało się właściwie w dzisiejszych czasach obowiązkiem. Także ogromna rzesza internautów tworzy strony prywatne – związane ze swoją aktywnością, zainteresowaniami i pomysłami.

Skoro więc jesteś na naszym blogu – to znaczy, że także zastanawiasz się nad stworzeniem własnej strony www. Nie trzeba tego zlecać agencjom czy freelancerom. Możesz zrobić to samemu, przekładając swój unikalny pomysł na język html. Służą do tego kreatory stron internetowych.

Czym one są? To narzędzia, które pozwalają na budowanie i tworzenie stron w oparciu o szablon, lub częściej, od podstaw. Możesz w ten sposób zrealizować dowolny projekt – o ile tylko poświęcisz trochę czasu na to. Wszak „nie przez dzień Rzym zbudowano”.
Recenzje kreatorów
Kreatorów na rynku jest dużo. Do wyboru masz zarówno polskie jak i zagraniczne narzędzia. Różnią się one ogromną ilością rzeczy, jak chociażby: ilością dostępnych funkcji, szybkością działania, prostotą i ergonomią, polityką cenową, elastycznością, wreszcie ogólnym wrażeniem z ich używania. Jedne są ewidentnie przeznaczone tylko dla profesjonalistów, inne to proste programy dla laików, wreszcie jest grupa uniwersalnych, komplementarnych rozwiązań.

Do tego część kreatorów jest rozwijana na bieżąco i bezustannie modyfikowana a część od wielu lat ma przestarzały silnik.

Jak się w tym połapać?

Tez zadawaliśmy sobie to pytanie, zwłaszcza, że z narzędziami takimi spotykamy się na co dzień. Stąd powstał nasz ranking kreatorów w postaci recenzji poszczególnych dostawców takich rozwiązań. Jak najbardziej obiektywnie i porównawczo staramy się kolejne dostępne na rynku kreatory opisać i zaprezentować czytelnikom.

Głównym pytaniem, na które przy każdej recenzji chcemy odpowiedzieć jest:

Komu możemy polecić dany kreator?
Czy tworzone w nim strony www będą zadowalające dla twórcy i będą finalnie „ucieleśnieniem” pierwotnego projektu?

Mamy szczerą nadzieję, że tworzone przez nas recenzje pomogą Wam przy szukaniu idealnego narzędzia do tworzenia stron www.