Ocena społeczności:

3.5/5 105 głosów

Ocena redakcji:

Największą zaletą stron internetowych za darmo jest możliwość przetestowania narzędzia. Każdy może sprawdzić, czy ten konkretny program nadaje się dla nich. Do tego własna strona internetowa za darmo może mieć więcej zalet niż wad. Większość kreatorów stron w naszym zestawieniu pozwala na zrobienie strony www za darmo. Oczywiście – są z tym związane pewne ograniczenia (rozwijamy to w każdej recenzji), jednak idea tego darmowego planu jest prosta: testowanie. Odpowiada Ci konkretny kreator stron? Super. Strona internetowa za darmo, którą opublikujesz i podejrzysz w sieci, jest OK? Jeszcze lepiej. To znaczy, że to narzędzie jest najprawdopodobniej dla Ciebie.

Jak zrobić własną stronę internetową za darmo?

Trzeba zacząć od tego, że darmowe strony internetowe pozwalają na naukę. To niezwykle istotny element tworzenia stron www, bo sama wiedza o tym, jak jest skonstruowana strona i jak powinna być napisana może się okazać niepotrzebna. Zwłaszcza w świecie, w którym tak ważny jest UX. Dobry projekt strony internetowej często okazuje się istotniejszy niż wiele godzin spędzonych na opanowywaniu kolejnych linii kodu. Pisaliśmy już o ograniczeniach darmowych stron internetowych. Teraz warto powiedzieć nieco więcej o możliwościach, które dają.

 

 

W jakim kreatorze stron można zrobić stronę za darmo?

Kreatory, które możemy z czystym sercem polecić do zrobienia darmowej strony internetowej to WebWave i Wix. Pierwszy z nich oferuje 100% możliwości kreatora w wersji darmowej, podczas gdy drugi wersję darmową ma nieznacznie okrojoną względem swojego polskiego konkurenta. Własna strona internetowa za darmo ma w nim sporo sensu.

Pozostała część stawki (zwłaszcza trzeci – Click Web) nie pozwala na aż tak dużo, a plan darmowy to w praktyce czas do upłynięcia terminu płatności faktury (kto to wymyślił?!) za dowolny plan w kreatorze. Do pozostałych planów darmowych nie mamy zbyt wielu zastrzeżeń, chociaż możliwości w nich bywają okrojone, np. w WebFlow).

 

 

Na co pozwala własna strona internetowa za darmo?

Przede wszystkim chodzi o naukę, czyli opanowanie samego procesu tworzenia stron internetowych. Większość osób, zabierając się za to, w pewnym momencie się gubi i brakuje im pomysłu na to, co dalej. Darmowe strony pozwalają na wyćwiczenie dobrych nawyków. Do tego web design zmienił się w ostatnich latach. Jeszcze piętnaście lat temu były tabelki, dziesięć – WordPress i w praktyce praca w tabelkach, pięć lat temu weszła rewolucja mobilna i UX stanął na głowie, w końcu stawiając użytkownika na pierwszym miejscu. Wtedy trendy szybko zmieniły się w obowiązujące standardy, a twórcy stron zauważyli, że warto robić strony internetowe inaczej. I dlatego warto korzystać z kreatorów stron internetowych, bo to dzięki nim można wykorzystać w stu procentach możliwości darmowych stron internetowych. A przynajmniej w niektórych przypadkach. Właśnie dlatego myślenie o tworzeniu stron wychodzi daleko poza zwykłe granice kodowania i programowania, a staje się bardziej procesem dbania o UX. W szczególności stron responsywnych.

 

 

 

Własna strona internetowa za darmo – do czego się przydaje?

Żeby się przekonać czy warto. Niekiedy (najczęsciej) darmowy kreator stron www ma ograniczone możliwości w wersji darmowej. W praktyce wiele z nich oferuje niewiele, chociaż są wyjątki. Dlatego poświęciliśmy jedną ze składowych oceny kreatorów stron www darmowym wersjom. Do tego przydają się, gdy chcesz porównać możliwości, które dają kreatory. To bardzo ważne, zwłaszcza że część kreatorów wymaga jednak zapłacenia całkiem konkretnych kwot. Darmowa strona www daje też możliwość pokazania – na przykład klientowi – projektu zanim jeszcze strona zostanie podpięta pod własną domenę. Zwłaszcza jeśli ma świetne i responsywne darmowe szablony stron internetowych. To bardzo ważna sprawa, zwłaszcza że kreatory stron są świetnymi narzędziami dla grafików i UX designerów.

Dodatkową zaletą darmowej strony www zrobionej w kreatorze jest to, że nie trzeba się zastanawiać, skąd wytrzasnąć hosting. Większość kreatorów, a na pewno te najlepsze, dają darmowy hosting. Ma to dużo sensu, bo łatwo nauczyć się robienia stron internetowych i nie martwić się o to, że trzeba płacić za serwer lub szukać jakichś dziwnych rozwiązań, żeby skonsultować z kimś temat projektu. WebWave to polski kreator stron internetowych. Jest narzędziem do tworzenia stron internetowych rozwijanym od 2011 roku. Pierwsza wersja kreatora została uruchomiona w listopadzie 2013 roku.

WebWave jest narzędziem, w którym można stworzyć kompletną i dobrze zoptymalizowaną stronę. Co więcej – obserwując rozwój tego kreatora stron (na tle innych rozwiązań dostępnych na rynku) dochodzimy do wniosku, że jego twórcy poczynili największe postępy, a samo narzędzie – spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających twórców czy projektantów stron internetowych. Warto wspomnieć, że jest to prawdopodobnie najpopularniejszy i największy kreator stron na polskim rynku, który pod wieloma względami przewyższa zagraniczne rozwiązania. Kilka lat temu, gdy tworzyliśmy nasz ranking, WebWave zebrało najwięcej punktów i z pewnym zapasem otrzymało zaszczytne miano najlepszego kreatora stron. Czy w 2020 roku ten kreator stron dalej jest najlepszym narzędziem do zrobienia strony internetowej bez kodowania?

Jak wygląda tworzenie stron w kreatorze stron WebWave?

Pierwszy (i nie tylko) kontakt z WebWave jest bardzo pozytywny. Sam kreator nie wydaje się na pierwszy rzut oka zbyt rozbudowany, ale najważniejsze funkcje – niezbędne dla każdej strony internetowej – są dostępne od ręki. Docenią to zwłaszcza osoby, które wcześniej miały kontakt z WordPressem lub innym CMS-em. Łatwość obsługi WebWave (i możliwości) przewyższają te rozwiązania. Widać jednoznacznie, że WebWave (podobnie jak inne najlepsze kreatory stron) są świetną alternatywą dla WordPressa. Dodawanie kolejnych elementów do strony jest proste – wystarczy kliknąć i ustawić je w odpowiednim miejscu. Od razu widać też spore możliwości kreacji. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć stronę od pustej karty czy skorzystać z szablonu, każdy element możesz dowolnie edytować i dostosować do swoich potrzeb. Taka swoboda z pewnością zasługuje na pochwałę, bo większość kreatorów stron opiera się o szablony, a możliwość wyjścia poza wyznaczone ramy bywa problematyczna.

Jak działa interfejs?

Już po kilku minutach widać, że jest to dobrze przemyślany program, a tworzenie stron www jest bardzo łatwe. Kreator swoim interfejsem nawiązuje do znanych i cenionych w wielu środowiskach rozwiązań Adobe (np. nowego Photoshopa). Podobnie jak w tym programie graficznym – najważniejsze funkcje są na wierzchu. A jeśli ktoś chce zrobić dużo więcej, to też bez kłopotu wykorzysta możliwości oferowane przez ten kreator. Nie są one widoczne na pierwszy rzut oka, ale dotarcie do nich wymaga dwóch-trzech kliknięć. W przeciwieństwie do konkurencji – te rozwiązania są łatwe do znalezienia i wykorzystania na stronie.

Niemal natychmiast wychodzą dwie bardzo duże zalety WebWave – poziomice i warstwy (które można grupować). Dzięki poziomicom symetryczne ustawienie elementów jest dziecinnie proste, a warstwy pozwalają na tworzenie ciekawych kompozycji i stworzenie niepowtarzalnego projektu strony internetowej. To bardzo mocno przemawia za tym kreatorem, ponieważ przeniesienie gotowego projektu, chociażby z Adobe XD czy innego narzędzia do makietowania jest bardzo proste. Wystarczy rozbić wszystko na warstwy, wgrać na serwer i ułożyć. Bardzo pomogą w tym warstwy! Łączy prostą obsługę z wieloma zaawansowanymi funkcjami. Po testach wiemy, że spełni on oczekiwania pasjonatów i profesjonalnych twórców stron www.

 

Jakie są zalety WebWave?

Największą zaletą kreatora stron WebWave są możliwości – spore i stale rozwijane przez twórców. W przeciwieństwie do innych kreatorów, WebWave skupia się na rozwoju możliwości jednego narzędzia i nie wykorzystuje szumnych nazw marketingowych do nazwania znanych rozwiązań. Czyli nie znajdziesz tu Artificial Design Intelligence, ale po prostu (i aż!) skuteczny kreator stron, który oferuje ogromne i praktyczne możliwości. I w niczym nie ustępuje innym programom do tworzenia stron internetowych. Poza standardową listą możliwości, czyli edycją tekstu, menu, grafik i galerii (też zaawansowanych, takich jak lightbox), czy dodaniem spersonalizowanej mapy, kreator oferuje szeroką gamę efektów i elementów do tej pory zarezerwowanych dla zaawansowanych webmasterów. W WebWave dodasz do strony rzeczy takie jak efekt parallax, Ken Burns, okna modalne, zaawansowane listy rozwijane czy dowolny element HTML. A to tylko najważniejsze z rzeczy, które oferuje kreator. Do tego darmowy certyfikat SSL dla każdej strony (też darmowej!).

Bardzo ważną cechą kreatora stron WebWave jest możliwość edycji każdego elementu. Tak – każdego. Dzięki temu proste obiekty oferują niemal nieograniczone możliwości. Sporym ułatwieniem jest też darmowy bank zdjęć i ikon (prawie pół miliona!), dostępny z poziomu kreatora. Czyli z szukaniem grafik na stronę internetową nie ma kłopotu. Dużą zaletą kreatora jest też możliwość łatwego tworzenia stron responsywnych. Rozwinę temat w dalszej części tekstu. Do tego dochodzi świetne zlokalizowanie (w końcu to polski kreator stron, więc wszystkie treści – od kreatora, aż do obszernej bazy wiedzy i materiałów wideo – są po polsku), pomoc i transparentność (plany, możliwość zgłaszania funkcji, itp.).

Warto wspomnieć, że WebWave sprawdzi się też u zaawansowanych użytkowników. Poza elementami gotowymi, można wgrać dowolny moduł napisany w HTML, CSS lub Java Script. To idealne rozwiązanie dla doświadczonych webmasterów, którzy potrzebują specjalnych modułów.

Zobacz jak wygląda ranking najlepszych kreatorów stron.

Sprawdź ranking

Najciekawsze funkcje

Na pewno jedną z ciekawych opcji w kreatorze WebWave jest to, że możesz edytować zdjęcia i grafiki (te, które dodałeś i te z banku zdjęć) bez wychodzenia z aplikacji. Dzięki temu dopasowujesz je wszystkie do swoich potrzeb. Warto również zwrócić uwagę na dodawanie Webmasterów. Jeśli nie zarządzasz swoją stroną samodzielnie, możesz w bardzo łatwy sposób dodać nowego Webmastera, bez konieczności podawania mu danych i hasła. W ten sposób możecie wspólnie zarządzać stroną.W WebWave możesz również wybrać podstrony i artykuły, które będą niewidoczne dla użytkowników, oznaczając je jako niepubliczne.

WebWave ma też propozycje dla doświadczonych Webmasterów. Po pierwsze, nawet darmowa strona zrobiona w WebWave jest automatycznie szyfrowana bezpiecznym protokołem SSL. To ważne, ponieważ Google wymaga, aby każda strona internetowa go wykorzystywała. Dużym plusem jest to, że nie płacisz za tę opcję. WebWave dodało także funkcję PWA. Dzięki niej strony mogą wyglądać jak aplikacja mobilna. Użytkownicy mają dostęp do witryny poprzez kliknięcie ikony w swoim telefonie lub tablecie. Używając tego kreatora nie musisz ręczne pomniejszać i przesuwać elementów w widoku RWD, ponieważ elementy ustawiają się automatyczne dla poszczególnych wielkości ekranu. Dodatkowo, jako jeden z niewielu kreatorów, WebWave umożliwia płynne dostosowanie szerokości strony w kreatorze.

Na stronach stworzonych w WebWave masz możliwość korzystania z Google Analytics. Ostatnio nawet ulepszyli tę funkcję i działa ona zaskakująco sprawnie, w porównaniu do innych kreatorów. Co więcej, w WebWave masz możliwość otrzymywania otygodniowych raportów statystyk strony wysyłanych na dowolny e-mail! Na temat ciekawych funkcji mógłbym rozpisywać się w nieskończoność – WebWave ciągle ulepsza kreator i zmiany są widoczne z tygodnia na tydzień. Przejdźmy już jednak do dalszej części recenzji.

 

 

WebWave i szybkość pracy kreatora stron

Szybkość pracy kreatora stron (i szybkość stron w nim zrobionych!) jest bardzo ważna. I śmiało możemy powiedzieć, że WebWave jest jednym z najszybszych kreatorów stron. A z pewnością wiedzie prym jeśli chodzi o wypadkową szybkości i elementów. Oczywiście – prześcigają go proste generatory stron, ale nie oferują one nawet połowy tego, co oferuje WebWave. Publikacja strony jest naprawdę szybka, a ładowanie samego okna edycji strony jest również bardzo szybkie. Oczywiście to tempo jest uzależnione od rozmiarów tworzonej strony, jednak przy najprostszych projektach (do 40-50 podstron) to kwestia kilku sekund (kilkunastu na słabszych urządzeniach/łączach).

Sama praca w kreatorze jest naprawdę prosta (jak wspomniałem). Podobnie jak większość kreatorów, WebWave działa w trybie WYSIWYG. Ale doprowadza go na jeszcze wyższy poziom, bo każdy obiekt jest (dowolnie) edytowalny. Dzięki temu nawet tak prosty obiekt jak kształt w WebWave oferuje ogromne możliwości. Dodawanie obiektów do stopki czy szablonu strony jest proste (wystarczy jedno kliknięcie).

Czego brakuje w kreatorze stron WebWave?

Jeszcze do niedawna główną piętą Achillesową WebWave był brak praktycznego rozwiązania eCommerce dla małych biznesów. Jednak jakiś czas temu użytkownicy otrzymali możliwość zrobienia sklepu w WebWave (o nim więcej za chwilę). Pewnym brakiem kreatora jest konieczność ręcznego przeprowadzania wielu integracji. Jednak oznacza to w praktyce to, że trzeba kliknąć dwa-trzy razy więcej. Najlepiej widać to na przykładzie dodawania kodu śledzącego Google Analytics. W innych rozwiązaniach (np. w Wix-ie) – da się to zrobić dzięki integracji w kreatorze, jednak znalezienie jej wymaga czasu i kilku(nastu) kliknięć (za pierwszym razem, a rzadko kiedy dodaje się więcej niż jeden kod śledzący). W WebWave kod skopiowany z GA wkleja się w sekcję head strony i publikuje.

Podobnie jest z wieloma innymi rozwiązaniami i integracjami. Da się zrobić bardzo dużo, jednak czasem trzeba wkleić jakiś kod w konkretne miejsce. A to chyba każdy może zrobić, bo opisów integracji na bazie wiedzy WebWave nie brakuje (o tym za chwilę). Warto wspomnieć o kwestii automatycznego RWD, czyli automatycznym tworzeniu widoków responsywnych strony. W WebWave tego brakuje, jednak jest to jedna z planowanych funkcji. Możliwość integracji z Google Search Console jest co prawda dostępna, ale tylko dla użytkowników Pakietu Premium. Dla tych, którzy nie wiedzą, ta funkcja przyspiesza indeksowanie, poprawia pozycjonowanie, pomaga rozwiązywać problemy oraz mierzyć skuteczność wyszukiwania i ruch w witrynie.

Sklep internetowy w kreatorze stron WebWave

W przeciwieństwie do innych narzędzi, WebWave oferuje stworzenie sklepu internetowego na stronie, a nie w formie osobnego narzędzia eCommerce. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, bo pozwala na łatwe dodanie sklepu do już istniejącej strony internetowej – bez ingerowania w jej kształt czy strukturę. Możliwości są spore, a sama integracja jest darmowa (!). Nie trzeba dopłacać do wyższego pakietu premium (o cenach w WebWave za chwilę).

Proces tworzenia sklepu w WebWave jest dosyć prosty i warto rozważyć to rozwiązanie, gdy zależy Ci na zrobieniu sklepu na stronie. Niedawno WebWave dodało także funkcję koszyka. Do każdego artykułu możesz dodać przycisk “dodaj do koszyka”, a także edytować produkty w każdym nowym artykule opartym o ten konkretny szablon.

 

 

Pozycjonowanie strony w WebWave

WebWave oferuje wszystkie niezbędne narzędzia i funkcje potrzebne do rozpoczęcia pozycjonowania strony internetowej. Od możliwości łatwego dodania kodu weryfikacyjnego Google Search Console, poprzez edycję pliku robots.txt i możliwość edycji metatagów, aż do dodania danych strukturalnych (np. Schemy). O rzeczach tak podstawowych jak możliwość dodawania altów czy edycja nagłówków i slugów już nie wspominam, bo to oczywiste i – oczywiście – jest w WebWave. W przeciwieństwie na przykład do Wixa WebWave nie oferuje żadnego „programu do SEO”. Za to istnieje bardzo duża baza wiedzy o pozycjonowaniu, cotygodniowe darmowe webinary z pozycjonowania oraz duża ilość materiałów dotyczących SEO na blogu. I to wszystko jest po polsku.

Możliwości wprowadzania poprawek związanych z audytem SEO jest też duża. Podobnie jak kwestie związane z samodzielną optymalizacją strony zrobionej w WebWave. Rozwiązania takie jak lazy loading, automatyczna optymalizacja kodu strony (o poprawności semantycznej nie wspominając) czy automatyczna kompresja grafik na stronie to w WebWave standard. Mocnym argumentem za tym, że strony zrobione w WebWave da się skutecznie pozycjonować jest to, że strona główna WebWave powstała w tym kreatorze. Jej skuteczność można sprawdzić (i porównać) chociażby w Ubersuggesterze czy innym narzędziu do SEO. Podpowiem tylko, że jest naprawdę duża. W dodatku w WebWave można skorzystać z analizatora SEO dla każdej podstrony.

Wsparcie techniczne i pomoc w WebWave

Pomoc po polsku i dostęp do obszernej bazy wiedzy i poradników to w WebWave standard. Każdy użytkownik może skorzystać z pomocy – bez rozróżnienia na tych z planem płatnym i darmowym. Wyróżnia to WebWave na tle innych kreatorów stron. Jeśli dodać do tego fakt, że dostęp do treści czy cyklicznych szkoleń on-line jest darmowy (a wszystko jest po polsku), to można śmiało powiedzieć, że to program do tworzenia stron z najlepszą pomocą po polsku.

 

 

Pomoc i kontakt bezpośredni z WebWave

Kontakt bezpośredni z WebWave jest prosty – czat na stronie jest dostępny w każdym miejscu (też w kreatorze). Pomoc techniczna działa od 9 do 20 i jest dostępna dla każdego (też dla użytkowników niezarejestrowanych).

Odpowiedzi pojawiają się szybko, a problemy techniczne – rozwiązywane są bez szczególnej zwłoki. Oczywiście bardziej skomplikowane problemy czekają na rozwiązanie kilka dni, jednak obieg informacji czy szybkość odpowiedzi na tematy związane z kreatorem jest naprawdę na wysokim poziomie. Wprawdzie od poniedziałku do piątku, ale za to konkretnie i zawsze na temat.

Ile kosztuje WebWave (cennik, płatności, hosting, domena)

WebWave, w przeciwieństwie do większości kreatorów, ma dwa plany dla użytkowników indywidualnych: darmowy i płatny. Co ważne – darmowa wersja kreatora nie różni się od tej z wykupionym Pakietem Premium. Sam Pakiet dotyczy dodatkowych możliwości strony (podpięcia własnej domeny, zdjęcia reklamy, a do tego dodaje sporo przydatnych rzeczy).

Ile kosztuje WebWave? Przy płatności co miesiąc – 30 złotych netto miesięcznie (360 złotych za rok). Przy płatności za rok z góry miesiąc kosztuje 25 złotych netto (300 złotych za rok).

Istnieje możliwość płacenia co miesiąc, kwartał, półrocze i rok. Przy zakupie Premium na rok rejestracja domeny .pl na rok jest darmowa. A jeśli chcesz trochę oszczędzić, to klikając w ten link dostaniesz 30% rabatu.

Plany darmowy oferuje nielimitowany (darmowy) hosting i transfer (podobnie jak płatny), pomoc „premium” (czyli, jak wspomniałem, standardową w WebWave), darmowy certyfikat SSL dobrej jakości i ten sam kreator, co w wersji płatnej. Do Pakietu Premium otrzymujesz dodatkowo (poza możliwością podpięcia domeny) darmową pocztę e-mail (to chyba jedyny kreator, który dodaje to do pakietu płatnego) i spory pakiet zniżek na korzystanie z zewnętrznych narzędzi.

Co do cen domen – w WebWave zarejestrujesz każdą dostępną w Polsce domenę. Koszt rejestracji nie różni się od tego, który oferują inne kreatory, podobnie jest z kosztem przedłużenia każdej z nich. Cena wiąże się raczej z cennikiem narzucanym przez głównych dystrybutorów domen (kreatory stron są resellerami domen). Do WebWave bez kłopotu podepniesz, przekierujesz lub przeniesiesz domenę swojej strony.

 

 

Plan darmowy w WebWave

Jak wspomniałem – plan darmowy w WebWave oferuje bardzo dużo. W praktyce otrzymujesz ten sam kreator, jedyne ograniczenia funkcjonalności dotyczą strony w internecie. Bez kłopotu opublikujesz ją w sieci, jednak na darmowych stronach jest reklama, a darmowa domena jest na subdomenie WebWave i składa się z losowo generowanego ciągu sześciu znaków i .webwavecms.com. Co nie zmienia faktu, że plan darmowy w WebWave daje certyfikat SSL, nielimitowany hosting i transfer oraz dostęp do darmowej pomocy po polsku. Nie podepniesz własnej domeny, ale poza tą (standardową dla innych kreatorów stron) niedogodnością, WebWave oferuje najwięcej w planie darmowym.

Jaką stronę da się zrobić w WebWave?

WebWave oferuje spore możliwości. W kreatorze zrobisz zarówno prostą stronę internetową, onepagera czy rozbudowany serwis składający się z kilkuset podstron. W przeciwieństwie do innych kreatorów stron, WebWave nie zatyka się przy większych projektach i działa płynnie. Dodatkowo – jak wspomniałem – można przenieść w WebWave niemal dowolny projekt strony internetowej stworzony w programach do makietowania.

Tworzenie strony responsywnej w WebWave

Zrobienie responsywnej strony internetowej w WebWave jest proste. Kreator oferuje edycję czterech widoków RWD – w każdym można ustalić osobny wygląd dla różnych urządzeń. Co ważne – w przeciwieństwie do innych kreatorów stron – oferuje możliwość edycji breaking pointów, czyli „granic” wyświetlania konkretnych widoków strony responsywnej. Samo tworzenie strony responsywnej czy dodawanie menu mobilnego jest proste i w praktyce nie warto się o tym rozpisywać (więcej na ten temat znajdziesz w tekście o robieniu strony RWD w kreatorze).

Opinie o WebWave

Na ogół są pozytywne. Mocne 4,3/5 w Google (stan na 02 marca 2020), konkretne odpowiedzi na zadawane pytania i wyjaśnienia bardzo dobrze świadczą o firmie. Większość wypowiedzi i głosów na temat WebWave jest pozytywna. Widać to w szczególności w komentarzach pod tekstami na naszym blogu (na przykład pod tym). Użytkownicy doceniają możliwości i pracę działu suportu. Jak wspomniałem – to bardzo ważne dla każdej osoby, która chce zrobić stronę www.

Tworzenie stron na zlecenie, czyli White Label w WebWave

WebWave (poza Weebly) to jedyny kreator w naszym zestawieniu, który pozwala na prawdziwe tworzenie stron internetowych na zlecenie. Czyli przekazywanie innym użytkownikom zarządzania spersonalizowanym CMS-em i/lub przekazywanie im strony pod własnym szyldem. Warto o tym wspomnieć, bo to funkcja, z której korzysta coraz więcej agencji i freelancerów, którzy chcą oszczędzić czas i tworzyć strony dla klientów szybciej. Ogółem – coraz więcej agencji korzysta z kreatorów stron, a funkcja White Label jest w tej sytuacji coraz ważniejsza. Jeśli zastanawiasz się, czy White Label jest dobrym wyborem, możesz bezpłatnie przetestować tę funkcję przez dwa tygodnie. Dodatkowo masz możliwość sprawdzenia domeny agencyjnej.

Podsumowanie: czy warto wybrać WebWave?

WebWave to jeden z najlepszych kreatorów stron www na rynku, a według naszego rankingu najlepszy – również w 2020 roku.  Narzędzie oferuje ogromne możliwości stworzenia unikalnej strony o niepowtarzalnej szacie graficznej i bez ograniczeń. Do tego wypada naprawdę korzystnie cenowo (zwłaszcza na tle Wixa – porównanie cenników znajdziesz tutaj). Jeśli chodzi o możliwości – nie brakuje ich, a każdą z funkcji możesz wykorzystać w praktyczny sposób na swojej stronie.

Z dużą dozą pewności mogę powiedzieć, że WebWave to kompleksowe narzędzie do tworzenia stron internetowych, które może być śmiało porównywane z zagranicznymi rozwiązaniami. Nawet tymi, które wymagają kodowania.