Jeżeli prowadzisz biznes, to ostatnie, o czym myślisz to uczenie się po godzinach kodowania, aby stworzyć swoją stronę www.

Pozostają Ci dwie opcje: albo zatrudnić kogoś z zewnątrz, albo wybrać kreator stron.

Tylko niekoniecznie musi to być tak proste jak jest zawsze przedstawiane, prawda?

Możliwości kreatorów stron znacznie różnią się od siebie.

Dzięki temu właśnie mieliśmy możliwość stworzenia naszego niezależnego rankingu kreatorów stron.

Dlatego też możesz mieć pewność, że rzeczy z tej listy znajdują odzwierciedlenie w naszej ocenie kreatorów stron.

Alternatywa dla WordPress

Kreatory stron takie jak WebWave Wix i to idealne zamienniki dla WordPressa, który powoli już osiada na laurach. Jeżeli nie znasz się na kodowaniu, to Twój portal nie będzie się wyróżniał wśród tysięcy podobnych z tej samej branży.

Szablony przystosowane do WordPress są dość utarte, a ich schemat jest stale powielany.

Dlatego też warto rozwinąć swoją kreatywność i stworzyć wyjątkową i spersonalizowaną stronę w jednym z polecanych przez nas kreatorów stron.

Możliwość wyjścia poza standardowy szablon to duża zaleta. W szczególności, jeżeli masz wolną chwilę, którą możesz poświęcić na udoskonalanie swojej witryny. Edycja każdego szczegółu i elementu to bardzo odświeżająca funkcja, bo często trzeba długo grzebać w kodach szablonu, aby móc coś zmienić.

W tekście o szablonach w kreatorach stron znajdziesz szczegółowy opis tego problemu.

Responsywna strona, nie tylko mobilna

Posiadanie strony responsywnej to obowiązek dla każdej strony, nie tylko dużego portalu. Dlatego też jest to jedna z najważniejszych możliwości kreatorów stron.

W szczególności teraz, gdy jest to brane pod uwagę podczas pozycjonowani. Dlatego dużym atutem jest automatyczne ustawianie RWD, jak i gotowe szablony dostępne z wieloma breakedownami. Są to szerokości ekranu, w których wywoływane są konkretne widoki.

Dzięki temu przygotowanie strony internetowej, której potrzebujesz, jest jeszcze szybsze. Wystarczy podmienić treść, dostosować wygląd do naszych potrzeb i cała strona jest niemal gotowa!

W pełni responsywna, profesjonalna strona internetowa jest gotowa do opublikowania w internecie!

Przy tworzeniu za pomocą WordPress witryny są niemal wyłącznie dostępne w wersji mobilnej.  Dla nas nie jest to wystarczające, skoro lepsze rozwiązania są powszechnie obecne. Również nie ma możliwości przenoszenia treści ani edycji jej na większą skalę.

Kreator stron po Polsku

Dla osoby, która nie tylko nie umie kodować, ale też nie jest biegła w językach obcych tworzenie strony może wydawać się bardzo trudne. Nic bardziej mylnego! W tej chwili większość kreatorów jest jak najbardziej dostępna po Polsku!

Co więcej, kreator WebWave ma również support po Polsku. Każdy problem może być rozwiązany w chwilę!

Do tego nie każdy kreator posiada bazy wiedzy w języku polskim.

Ostatnio recenzowaliśmy kreator Weebly, który niestety bazę wiedzy posiada jedynie w języku angielskim. Tu duży minus, gdyż pokazuje, że Polscy użytkownicy są traktowani dość powierzchownie.

Ta rzecz jest bardzo ważna dla każdego, kto chce po prostu zrobić stronę i czasem natrafi na jakiś kłopot lub będzie potrzebować pomocy ze strony twórców narzędzia. Pomoc w języku polskim jest wtedy nieoceniona.

Dodatkowe funkcje

Kreatory stron pozwalają na więcej niż tylko zrobienie prostej strony. Większość najważniejszych funkcji opisana jest w naszym rankingu kreatorów stron. Sklep internetowy, okna modalne, zaawansowane pozycjonowanie – każdy użytkownik znajdzie coś ważnego dla niego.

Najlepsze jest to, że każdy miesiąc przynosi nowe funkcje. W odróżnieniu od WordPress, kreatory stron nie próżnują i stale rozwijają swoje narzędzia. Zdecydowanie warto śledzić ten wyścig.