Twórcy kreatora stron internetowych WebWave nie próżnują. Niedawno opublikowali poradnik pokazujący jak stworzyć stronę internetową i dalej rozwijają swoje narzędzie.

Kreator stron www niedawno wprowadził możliwość tworzenia responsywnych stron internetowych bez kodowania. Kreator RWD WebWave jest dostępny dla użytkowników dopiero od kilku dni (niestety nie załapaliśmy się na beta-testy), więc nie zdążyliśmy go jeszcze na tyle przetestować, by napisać coś więcej niż że jest naprawdę dobrze :). Aktualizacja: naszą recenzję znajdziecie tu.

Jedną z rzeczy, których nam brakowało w WebWave (poza responsywnością), był brak poradników video, w których zobaczylibyśmy jak daną funkcjonalność wykorzystać. Dzisiaj na kanale YT WebWave CMS ukazał się pierwszy film. Nie jest to jednak 30 sekundowy trailer zapowiadający, że „coś się w końcu na kanale pojawi”.

To kompletny tutorial, który przeprowadzi użytkowników przez kreator. Film trwa blisko 15 minut i po jego obejrzeniu każdy zrozumie na czym polega proces tworzenia stron internetowych w WebWave. Widać też, że film był robiony niedawno – uwzględniono w nim niemal wszystkie nowe funkcje.

Skąd to wiemy? Na górnym pasku w kreatorze WebWave widać nową ikonę, dzięki której można wybrać na którym widoku RWD edytujemy swoją stronę. Czyli można się spodziewać, że niedługo pojawią się poradniki dotyczące tworzenia resposnywnych stron internetowych!

Z poradnika szybko się dowiecie jak należy budować pierwszą stronę oraz jak korzystać z narzędzi, które oferuje kreator. Poza informacjami o pracy w kreatorze znajdziecie też sporo wiedzy dotyczącej samego tworzenia stron.

Nawet jeśli już mieliście okazję już pracować w WebWave nie zapomnijcie zajrzeć do zaktualizowanego działu pomocy, w którym znajdziecie świetne poradniki krok po kroku :).